23°C bezchmurnie

Piotr Głowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Piły. „Mam jeszcze coś do zrobienia”

WYBORY 2018, Piotr Głowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej prezydenta Piły „Mam jeszcze zrobienia” - zdjęcie, fotografia
 • fot. Życie Piły
  fot. Życie Piły
 • fot. Życie Piły
  fot. Życie Piły
 • fot. Życie Piły
  fot. Życie Piły
 • fot. Życie Piły
  fot. Życie Piły
 • fot. Życie Piły
  fot. Życie Piły

Piotr Głowski już oficjalnie kandydatem na prezydenta Piły. "Mam jeszcze coś do zrobienia" - mówi Głowski, który w jesiennych wyborach samorządowych będzie reprezentował Koalicję Obywatelską.

Koalicję Obywatelską tworzą pilska Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Ale jak zapewniał w piątek europarlametarzysta PO Adam Szejnfeld - Piotr Głowski startuje z szerszym poparciem. - Według PO, Nowoczesnej oraz wielu organizacji pozarządowych  i środowisk niekoniecznie politycznych najlepszym kandydatem na najlepszego prezydenta Piły jest Piotr Głowski. I uważamy, że pilscy wyborcy - na podstawie dotychczasowych dokonań i doświadczeń oraz programu, który niebawem przedłożymy - również będą potrafili ocenić kto jest najlepszym kandydatem - mówił Adam Szejnfeld.

- Wielkie rzeczy robimy wtedy, kiedy mamy wielkie marzenia. Te marzenia na pewno towarzyszą i mnie i nam wszystkim. Każdy ma marzenie mieszkać w pięknym, dobrze funkcjonującym, bezpiecznym i zadbanym mieście. Te marzenia towarzyszyły mi również, gdy startowałem po raz pierwszy w wyborach 8 lat temu, w wyborach sprzed czterech lat, ale towarzyszą i dziś. Te wielkie projekty, o których mówiłem osiem lat temu czy hasło "Gwarancja Rozwoju" towarzyszą nam cały czas, choć większość udało nam się zrealizować - mówi Piotr Głowski, dodając że zdecydował się ubiegać o reelekcję, bo ma jeszcze w Pile coś do zrobienia. 

- Wiele udało się już zrealizować, ale zostały jeszcze niektóre rzeczy do dokończenia. Jest też wiele nowych wyzwań. One dotyczą m.in. nowej przestrzeni dla działalności gospodarczej czy zmian na terenie lotniska. Ale to też kwestia zmian na osiedlach, bo wydaje się że to będzie teraz ten czas, kiedy po zrealizowaniu największych przedsięwzięć związanych z rozwojem gospodarczym będziemy mogli przenieść się tam, gdzie czasami nas brakowało - na osiedla, drobne projekty i te tzw. "miękkie" zmiany, które do tej pory czekały na swój moment - mówi Piotr Głowski.

Podczas konferencji, na której ogłoszono kandydaturę szefowa Nowoczesnej w Pile mówiła o Piotrze Głowskim jako o sprawnym managerze. - Dzięki niemu Piła wypiękniała. Mój kolega inżynier mówi, że rozwijające się miasto można poznać po tym, jak nad miastem górują dźwigi, a w ostatnich latach - zarówno w strefie przemysłowej, jak i mieszkaniowej - te dźwigi są widoczne. Piła rozwija się dzięki inwestycjom - mówiła Iwona Kamińska-Lech.

Piotr Głowski jest prezydentem Piły już drugą kadencję. Poprzednie wybory samorządowe - zarówno w 2010 jak i 2014 roku - wygrywał w pierwszej turze.

O fotel prezydenta Piły w jesiennych wyborach samorządowych ubiegać się będą też Jan Lus ze Zjednoczonej Lewicy oraz poseł Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości. Chęć startu w wyborach zapowiedział już też starosta pilski, stojący na czele Porozumienia Samorządowego, Eligiusz Komarowski.


Piotr Głowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Piły. „Mam jeszcze coś do zrobienia” komentarze opinie

 • gość 2018-06-02 22:31:14

  Inwestycje "polityczne" = sprzedawanie miasta wraz z mieszkańcami

 • gość 2018-06-05 00:08:44

  mieszkańców już w pierwszej kadencji sprzedał teraz czas na na "ulice i kamienice"

 • gość 2018-06-26 10:44:12

  SUPER PREZYDENT ZA JEGO RZĄDÓW DUŻO SIĘ ZMIENIŁO W PILE I TO POD KĄTEM WIZUALNYM JAK I INWESTYCYJNYM ,PRZYBYŁO WIELE MIEJSC PRACY GŁOSUJCIE TYLKO NA PIOTRA !!!!!!!!!!!!!!! ps. ten co pisze o ulicach i kamienicach to gościu jakiś niedoiformowany ,wiadomo kogo jest to brocha , starosta kopie kopie ale do niczego się nie dokopie

 • gość 2018-06-27 15:33:17

  Tak, przede wszystkim panie prezydencie, proszę dokończyć przebudowę rozgrzebanych do niemożliwości ulic Wawelskiej i Młodych, na których od dwóch miesięcy prawie nic się nie robi! Nie wiem czy pouciekali wykonawcy, czy miastu zabrakło funduszy, ale sytuacja jest kuriozalna. Gdyby coś takiego wywinął prywatny inwestor, to w najlepszym wypadku miałby juz zasądzone wielomilionowe odszkodowanie, miasto natomiast kpi z ludzi w żywe oczy i każe im codziennie dojeżdżać po wertepach i dziurach, na których można się zabić bez mała. Mam firmę przy ulicy Wawelskiej, tracę kontrahentów, kto mi za to zapłaci?? Pomijam juz niegrzeczne komentarze i pseudowyjaśnienia pani Maćkowskiej z Urzedu Miasta, odpowiedzialnej za cały ten bałagan, która rozmawia przez telefon z pełnymi ustami.... Arogancja jak za najlepszych lat PRL.

 • gość 2018-07-09 12:56:48

  Ha ha.... :D ten to jest model. Że niby wtedy sprawiedliwość nie dobierze się mu do tyłka? :D

 • gość 2018-07-21 12:36:07

  Miejmy nadzieje że Piotr Głowski wygra wybory. Nie chcemy u siebie w Mieście takiego sufu jaki robią w Warszawie Prawo i Sprawiedliwość !

 • gość 2018-08-10 18:05:57

  Głowski to jedyny możliwy wybór. Bo niby kto???

 • gość 2018-08-10 18:06:44

  ps. chyba, że głosujecie na tego, co prał rodzinę po pysku...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl