PiS zapowiada fundusz stu obwodnic. Premier mówi o budowie obwodnicy Piły [VIDEO]

Życie Piły 07/09/2019 15:43

Pieniądze na budowę obwodnicy Piły mają znaleźć się w funduszu stu obwodnic. To jedna z obietnic programowych Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki mówił o tym podczas sobotniej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Podczas swojego wystąpienia na konwencji w Lublinie premier zapewnił, że w najbliższych latach uda się wybudować sto obwodnic dla mniejszych i większych miast.

To będzie specjalny fundusz i dla wielkich metropolii jak Warszawa czy Bydgoszcz i dla bardzo dużych i dużych miast, jak Olsztyn czy Zabrze i dla miast średniej wielkości jak Piła, Zawiercie... Ale też dla mniejszych miast jak Przysucha, Złocieniec czy Miasteczko Śląskie. Mamy w planie mnóstwo obwodnic - dla samorządów, dla mieszkańców mniejszych i większych miast

- mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział też w Lublinie, że z początkiem przyszłego roku płaca minimalna wyniesie 2600 złotych. Obiecał również wprowadzenie ZUS liczonego w proporcji do dochodu. Mateusz Morawiecki zadeklarował także utworzenie funduszu, który sfinansuje między innymi remonty 150 dworców oraz fundusz modernizacji placówek służby zdrowia i fundusz inwestycji w placówki oświatowe. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział z kolei, że pod koniec 2020 roku płaca minimalna wyniesie 3000 złotych, a pod koniec 2023 roku - 4000 złotych. Obiecał także wypłatę w 2021 roku dwóch trzynastych emerytur dla większości emerytów. 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. 

 

Informacje o jesiennych wyborach znajdziecie też w specjalnym serwisie Życia Piły: Wybory Parlamentarne 2019.

 

fot. Twitter/ Prawo i Sprawiedliwość

PiS zapowiada fundusz stu obwodnic. Premier mówi o budowie obwodnicy Piły [VIDEO] komentarze opinie

  • gość 2019-09-07 16:44:06

    No i super. Do tej pory dotrzymywali słowa zatem ja im wierze. PIS rządzi yeaaa :)

  • Zatroskany - niezalogowany 2019-09-08 06:57:40

    Ciekawe skad dostaną kredyt na to wszystko i kiedy my zaczniemy go spłacać

  • Kamil - niezalogowany 2019-09-08 07:42:50

    Minimalna 4tys brutto a chleb w sklepie 10zl plus VAT. Siła nabywcza złotówki leci na łeb, na szyję a durne gamonie się cieszą bo będą zarabiać 4 tysiące za które kupią mniej niż teraz za 2.5 tys. Pieniądze nie biorą się z drukarni ludzie litości...

  • gość 2019-09-08 15:07:16

    do tej pory potrafili zbudować tylko kawałek szosy prowadzącej do domu Szydło

  • Gość - niezalogowany 2019-09-08 15:53:55

    Wybierzemy wam z kieszeni i za to wam wszystko kupimy

  • gość 2019-09-08 16:52:42

    zbudowali przez 4 lata 33 km autostrad,czyli 8 km/rok,,imponujące" ! :))

  • hheh - niezalogowany 2019-09-08 21:12:42

    "zbudowali przez 4 lata 33 km autostrad,czyli 8 km/rok,,imponujące" . Myślę że zbudowali więcej a co PO dało nam pełno afer BRAWO

  • gość 2019-09-08 22:42:46

    wymień te,,afery",przynajmniej jedną:

  • gość 2019-09-09 12:25:27

    Do gościa, który bredzi o 33 km autostrad wybudowanych przez 4 lata. W latach 2015-2019 oddano do użytku 927 km dróg ekspresowych i autostrad (dane za Wikipedią). Na kolejnych kilkaset kilometrów podpisano kontrakty. To już nie autostrady są w tej chwili priorytetem, bo zwyczajnie większość z nich jest już zbudowana. Nacisk kładziony jest teraz na drogi ekspresowe.

  • gość 2019-09-14 18:31:43

    Jak ja się nie mogę doczekać kiedy ten cały bolszewicki elektorat PiS-u rozdziawi miny kupując chleb za ponad 5 zł itd. :D To będzie piękny widok. A gdy już zbankrutujemy jak Grecja, mam nadzieje że inne państwa zamkną granice przed wygłodniałymi Polaczkami.

  • WINOWAJCA - niezalogowany 2019-10-03 11:53:06

    WIELCY Budowniczowie .......TYLKO CZEMU Terminy rozpoczęcia kolejnych Dróg i Obwodnic PRZESUWAJĄ się o 2-3-4 lata ..........Ano PO TEMU że ta ZNAMIENITA Polityka PiS powoduje ZNACZNĄ Inflację i ZNACZNY WZROST Kosztów a to przy STAŁYCH kwotach przeznaczonych na drogi POWODUJE -BRAK -Kasy na budowę w związku z tym inwestycje przesuwane są na DALSZE LATA..........Czyli REALNA ilość inwestycji SPADA .....ale Obietnice i picowanie niedouczonych jest ZNAMIENITE -100 Obwodnic -ale faktycznie to KIEDYŚ TAM -

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie