18°C umiarkowane opady deszczu

Płynęli po alkohol. Śledczy ustalają okoliczności tragedii na Zalewie Koszyckim

PROKURATURA I SĄD, Płynęli alkohol Śledczy ustalają okoliczności tragedii Zalewie Koszyckim - zdjęcie, fotografia

Ze wstępnych ustaleń pilskiej prokuratury wynika, że osoby które w nocy z soboty na niedzielę utonęły w Zalewie Koszyckim w Pile płynęły łódką żeby dokupić alkohol.

Do zdarzenia doszło około północy, w nocy z soboty na niedzielę. Trzy osoby wypłynęły na Zalew Koszycki łódką. W pewnym momencie łódka przewróciła się, a przebywające na niej osoby wpadły do wody. Na łódce przebywało dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Jeden z mężczyzn o własnych siłach dopłynął do brzegu. Na ratunek pozostałym ruszyli strażacy z grupy ratownictwa wodno - nurkowego z Piły i Poznania. Niestety, mężczyzny i kobiety nie udało się uratować. Strażacy wyłowili ich ciała około godziny 2.00 i 3.00 w nocy. Na brzegu podjęto próbę reanimacji, ale lekarz stwierdził zgon. Mężczyzna, który sam się uratował trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń Prokuratury Rejonowej w Pile wynika, że osoby które płynęły łódką brały udział w imprezie w jednym z domów przy zalewie. Gdy skończył im się alkohol padła propozycja, by pojechać na zakupy. Jako że wszyscy pili alkohol, zdecydowano że nie pojadą samochodem, a... popłyną łódką. W pewnym momencie przebywające na łódce osoby zaczęły się przemieszczać i wpadły do wody.

Jak podaje Tygodnik Pilski 34-letni mężczyzna, który o własnych siłach dopłynął do brzegu, miał ponad promil alkoholu we krwi. Na wyniki badań krwi 30-letniej kobiety i 41-letniego mężczyzny, których nie udało się uratować śledczy muszą poczekać jeszcze kilka tygodni. 

Prokuratura Rejonowa w Pile weryfikuje jeszcze wersję przestawioną przez mężczyznę, który przeżył wypadek. 

Miejsce zdarzenia mapa Piła


Płynęli po alkohol. Śledczy ustalają okoliczności tragedii na Zalewie Koszyckim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl