21°C bezchmurnie

Po Planetobusie - Naukobus. Kolejna atrakcja Centrum Nauki Kopernik zawita do Piły [VIDEO]

Będzie można eksperymentować i przez ciekawe doświadczenia zdobywać wiedzę - 2 i 3 sierpnia w Pile gościć będzie Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus będzie goscił w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Okrzei 9 w Pile. Z atrakcji przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik będzie można skorzystać 2 sierpnia od 9.00 do 17.00 i 3 sierpnia między 8.00 a 14.00.

- Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a nasi edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu - informuje Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus przyjedzie do Piły na zaproszenie posła Grzegorza Piechowiaka i starosty pilskiego, Eligiusza Komarowskiego. Wstęp jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Pile ta prowadzona będzie od środy, 25 lipca do wtorku, 31 lipca - telefonicznie pod numerami: 67 212 69 70 oraz 67 349 19 54 (w godzinach 8.30 - 15.30), a także mailowo: [email protected]

Naukobus to kolejna atrakcja Centrum Nauki Kopernik w Pile. Niedawno w sali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych gościło mobilne planetarium, czyli Planetobus.

 

fot. YouTube/ CN Kopernik


Po Planetobusie - Naukobus. Kolejna atrakcja Centrum Nauki Kopernik zawita do Piły [VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się