Po tragedii w Koszalinie strażacy kontrolują Escape Room w Pile

STRAŻ POŻARNA, tragedii Koszalinie strażacy kontrolują Escape - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 05/01/2019 15:36

Po tragicznym pożarze w Escape Roomie w Koszalinie, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewcząt straż pożarna przystąpiła do kontroli podobnych miejsc w całym kraju. W sobotę rozpoczęła się też kontrola Escape Roomu w Pile.

Do tragedii w Koszalinie doszło w piątek, 4 stycznia. W pożarze lokalu zginęło pięć 15-letnich dziewcząt, a jeden mężczyzna został ciężko poparzony. W sobotę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie poinformował, że przyczyną śmierci pięciu 15-latek było zatrucie tlenkiem węgla. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że ogień pojawił się w budynku w wyniku rozszczelnienia butli służącej do ogrzewania.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński poinformował, że w sobotę w całym kraju rozpoczęły się kontrole Escape Roomów. Według wstępnych danych straży pożarnej takich miejsc w Polsce jest około tysiąca. Joachim Brudziński zaznaczył, że w przypadku tego rodzaju działalności gospodarczej nie jest wymagany odbiór pomieszczenia przez straż pożarną. 

Kontrolą objęty został również Escape Room funkcjonujący w Pile, w bloku przy ul. Bydgoskiej.

To najprawdopodobniej jedyny tego typu obiekt zgłoszony oficjalnie na terenie powiatu pilskiego. Brygadier Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile powiedział portalowi Życie Piły, że kontrola w obiekcie rozpoczęła się w sobotę około 13.00.

- Strażacy prowadzą czynności kontrolno - rozpoznawcze - mówi bryg. Zbigniew Szukajło.

Do tragicznych wydarzeń z Koszalina i bezpieczeństwa w swoim obiekcie odnieśli się też na profilu na Faceboooku właściciele pilskiego Escape Roomu.

- W obliczu tej ogromnej tragedii, oczywiście analizujemy wszystkie możliwości oraz staramy sobie potwierdzić bezpieczeństwo w lokalu i pokojach - gdyż to jest priorytetem - aby zabawa była bezpieczna. Trudno analizować co wydarzyło się w Koszalinie, jednakże z pierwszy głosów, które do nas docierają, występowały piecyki gazowe oraz otwarty ogień (świece). Aktualnie jesteśmy w kontakcie z PSP w celu potwierdzenia przepisów PPOŻ oraz bezpieczeństwa, gdyż w dniu dzisiejszym zostały podjęte liczne akcje kontrolne - czytamy na facebookowym profilu LOCKED Escape Room Piła.

fot. zdjęcie ilustracyjne (archiwum Życia Piły)

Po tragedii w Koszalinie strażacy kontrolują Escape Room w Pile komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama