Podpowiedz urzędnikom na co wydać trzy miliony

BUDŻET OBYWATELSKI, Podpowiedz urzędnikom wydać miliony - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 12/06/2014 11:24

Rozpoczęte właśnie konsultacje społeczne prowadzone są w ramach projektu „Decydujmy razem”, realizowanego przez Gminę Piła. Władze miasta czekają na propozycje inwestycji, które mają zostać zrealizowane w Pile w ramach przyszłorocznego budżetu.

 

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego na 2015 rok można zgłaszać do 10. lipca. Muszą one dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Piły. Zgłaszane zadania musi charakteryzować trwały cel publiczny. Muszą być też zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie, na którym gmina może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne. Nie ma za to ograniczeń co do charakteru proponowanych inwestycji - mogą to być np. place zabaw, nowe latarnie, elementy tzw. małej architektury czy nowe chodniki. Wartość pojedynczego projektu nie może być jednak wyższa niż 300 tysięcy złotych.

 

Pierwszy etap konsultacji, polegający na zgłaszaniu zadań do budżetu obywatelskiego trwa do 10. lipca. Propozycje można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl. Formularz zgłoszenia można też pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta i złożyć osobiście w Kancelarii Głównej UM lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Piły, Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich, Plac Staszica 10, 64–920 Piła.

 

Po zebraniu i weryfikacji propozycji mieszkańców odbędzie się głosowanie. Potrwa ono od 1. sierpnia do 7. września. Każdy głosujący będzie mógł oddać pięć głosów - po jednym głosie na wybrane zadanie. Lista inwestycji wybranych do budżetu obywatelskiego Piły na 2015 rok zostanie ogłoszona do końca września.

 

W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszystkie zameldowane w Pile osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat.

Podpowiedz urzędnikom na co wydać trzy miliony komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama