Policja wybrała wykonawcę. Wkrótce ruszy budowa nowej komendy w Pile [WIZUALIZACJE]

INWESTYCJE, Policja wybrała wykonawcę Wkrótce ruszy budowa nowej komendy [WIZUALIZACJE] - zdjęcie, fotografia
  • fot. Wizualizacje (materiały prasowe policji)
  • fot. Wizualizacje (materiały prasowe policji)
  • fot. Wizualizacje (materiały prasowe policji)
  • fot. Wizualizacje (materiały prasowe policji)
Życie Piły 06/11/2019 18:36

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile. Policja wybrała już najkorzystniejszą ofertę w przetargu na tę inwestycję.

W środę, 6 listopada Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Najkorzystniejszą ofertę w tym postępowaniu złożyła spółka ALSTAL Grupa Budowlana z Jacewa, której oferta opiewała na kwotę ponad 69 milionów złotych, dokładnie: 69 766 338,43 złotych brutto.

Teraz, jeśli nie zostaną zgłoszone żadne protesty do postępowania i nie wystąpią inne proceduralne problemy, pozostaje podpisanie umowy i przystąpienie do robót budowlanych.

Jak już informowaliśmy w Życiu Piły na nową komendę pilskiej policji mają składać się: trzykondygnacyjny budynek główny i budynki pomocnicze. W budynku głównym, poza pokojami - biurami policjantów, mają znaleźć się m.in.: kancelaria tajna, magazyn broni i depozytów, składnica akt oraz pomieszczenia dla zatrzymanych. W budynkach pomocniczych mają być zlokalizowane m.in.: siłownia, sala ćwiczeń, magazyn dowodów rzeczowych, garaże dla samochodów służbowych, pomieszczenia przewodników psów służbowych i kojce dla psów służbowych. Na terenie nowej komendy ma znaleźć się także wyposażony w elementy szkoleniowe wybieg dla policyjnych psów.

Nowy budynek stanie na działce przy ulicy Bydgoskiej 115 w Pile, czyli pod tym samym adresem, pod którym dziś pracują policjanci. Nowa komenda ma być zlokalizowana w pobliżu wieżowca, w którym obecnie mieści się siedziba pilskiej policji.

- Budynek obecnie zajmowany przez KPP w Pile wraz z częścią gruntu zostanie wydzielony celem przekazania - czytamy w dokumentacji projektowej. Podczas budowy nowej siedziby policjanci nadal będą pracować w wieżowcu przy ul. Bydgoskiej 115.

Zgodnie z dokumentacją przetargową budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile powinna zakończyć się najpóźniej z końcem września 2021 roku, a budynek powinien zostać oddany do użytku do 29 października 2021 roku.

fot. Wizualizacje (materiały prasowe policji)

Policja wybrała wykonawcę. Wkrótce ruszy budowa nowej komendy w Pile [WIZUALIZACJE] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama