Pomnik papieża obrzucony jajkami. Policja szuka sprawców

16/10/2018 22:07
POLICJA, Pomnik papieża obrzucony jajkami Policja szuka sprawców - zdjęcie, fotografia

Nieustaleni dotąd sprawcy obrzucili kurzymi jajkami pomnik papieża Jana Pawła II w Pile.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór, 16 października. Nieustaleni dotąd sprawcy obrzucili kurzymi jajkami stojący przy placu Zwycięstwa w Pile pomnik papieża, świętego Jana Pawła II.

Sprawa została zgłoszona miejskim służbom i policji. - Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Policja szuka sprawców tego zdarzenia.

16 października to 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Jan Paweł II był pierwszym od ponad 450 lat papieżem nie pochodzącym z Włoch, a także najmłodszym od półtora wieku - miał 58 lat.

fot. Życie Piły (archiwum)

Reklama

Pomnik papieża obrzucony jajkami. Policja szuka sprawców komentarze opinie

  • gość 2018-10-16 22:18:47

    Takiego Papieża Bóg daje raz na 1000 lat. Jestem z pokolenia Jana Pawła II. Ubolewania godny czyn przecież przestrzegał w katechezie "Tyle wolności ile odpowiedzialności" Ze smutkiem Jan Nowak

  • Janusz Pawlacz - niezalogowany 2018-10-16 23:35:24

    No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? Masz ty w ogóle rozum i godność człowieka? Ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałeś nawet co robisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażać tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałeś rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara.

  • gość 2018-10-17 07:48:08

    A czy stawianie pomników nie jest bałwochwalstwem? Dlaczego czcimy ludzi a nie Boga? A rzucanie jajkami świadczy tylko o tych ludziach.

  • gość 2018-10-17 09:30:20

    A czy to nie jest niezadowolenie z krycia pedofilii, machlojki w Banku Watykańskim, za komisję kościelną i wiele innych "zasług" JPII.

  • gość 2018-10-17 09:33:39

    kompletne zdziczenie obyczajów. a będzie tak policja pewnie złapie sprawców lub sprawcę, prokurator postawi zarzuty, odbędą sie protesty w sprawie nękania przez władzę niewinnych, sąd uwolni z powodu znikomej szkodliwości czynu lub że był to wyraz protestu lub forma artystyczna do wyboru jak kto woli. Dojdzie do tego że której niedzieli zostaną podpalone drzwi do kościoła podczas mszy św. przesadzam chyba nie, wystarczy prześledzić historię, choćby w Meksyku. Wszystko zaczyna się od rzeczy małych z pozoru błahych, źle pojętej wolności.

  • gość 2018-10-17 11:16:04

    Gdyby takie coś zdarzyło się w każdym innym mieście to byłby zdziwiony. Ale w Pile nie.

  • gość 2018-10-17 13:56:29

    pilska szara rzeczywistość, wieśniactwo i komuna całe życie, młodzi spieprzają z miasta, zostają pseudo karierowicze i przyspawane mordy do koryta, głównie z PO i dawnego SLD, przenoszenie walk z areny krajowej do miasteczka małego i takie efekty, przyzwalanie by w mieścince rządziło PO z koderastami i pajacami z Nowoczesnej... róbcie tak dalej w tej mieścince! puszczą was z torbami, już teraz opychają mieszkania między sobą za grosze

  • witcher - niezalogowany 2018-10-17 14:01:19

    ,,ducha nie gaście !",przyjdzie moment,że zniknie z centrum miasta ten szpetny jak postać,go upamiętniająca,pomniczek,hańba i zakała ziemi,,tej ziemi" !

  • gość 2018-10-17 17:42:34

    panie Nowak,może wymieni pan choć jedno,doniosłe dokonanie pana papieża,za które oddajecie mu ten,obłąkany kult?(nie przyjmuję do wiadomości wierutnej bzdury,że Wojtyła,,obalił komunę",bo jedyne co obalił to flaszkę mszalnego)

  • gość 2018-10-17 18:19:08

    To jest Wielki Wstyd za takie zachowania. Brak poprostu słów!!! Winni powinni ponieść najwyższą karę. Nie myśłałam że taki dzień nastąpi..... Jeśli winni nie poniosą przykładnej kary to znaczy że nasza moralność spada...

  • gość 2018-10-18 17:54:26

    A gdzie wybaczenie? Najwyższa kara to wg spalenie na stosie czy obcięcie ręki. Najlepiej to powiesić nogami do dołu na tej szpetocie. "Chrześcijanie" hehe.

  • gość 2018-10-19 18:21:48

    Ci tak obrażają papieża, krytycy od siedmiu boleści wrócili pewnie z różowego marszu, jutro na marsz aborcja- dla wszystkich małych i dużych a w niedziele na marsz -eutanazja-ot współczesny człowiek