18°C umiarkowane opady deszczu

Porozumienie Samorządowe szykuje się do wyborów

WYBORY 2018, Porozumienie Samorządowe szykuje wyborów - zdjęcie, fotografia

„Priorytetem dla nas są wybory do Rady Powiatu w Pile i pilskiej Rady Miasta” - mówi prezes Porozumienia Samorządowego, Eligiusz Komarowski.

Porozumienie Samorządowe, na czele którego stoi obecny starosta pilski Eligiusz Komarowski przygotowuje się do jesiennych wyborów samorządowych. Jak na razie działacze stowarzyszenia nie zdradzają jednak nazwisk swoich kandydatów. - Nie został ogłoszony kalendarz wyborczy i nie można mówić jeszcze o kandydowaniu. Wiem, że niektórzy już stroszą piórka i wychodzą przed szereg, ale ja staram się być legalistą i działać zgodnie z prawem. Jeżeli będzie ogłoszony kalendarz wyborczy, to z całą pewnością - w terminie nakazanym prawem - przedstawimy nasze listy wyborcze - tłumaczył we wtorek dziennikarzom Eligiusz Komarowski. 

Tworzenie list kandydatów Porozumienia Samorządowego jednak trwa w najlepsze i jak przyznał prezes stowarzyszenia - zostało na nich już tylko kilka wolnych miejsc. - O tym kto, gdzie i z jakiego miejsca na liście będzie kandydował będziemy decydować wspólnie. Żadne nazwiska ani dotychczasowe zasługi nie będą dawały pewności, że kandydat X czy Y będzie liderem listy - mówi Eligiusz Komarowski.

Porozumienie Samorządowe wystawi swoich kandydatów do Rady Powiatu Pilskiego i rad gmin. Nie będzie walczyło o miejsca w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. -  W tym roku z równą uwagą jak w poprzednich wyborach do Rady Powiatu podejdziemy do wyborów do rad gminnych, szczególnie do Rady Miasta w stolicy powiatu pilskiego - Pile. To są nasze priorytety - Rada Powiatu w Pile i Rada Miasta Piły. Oczywiście, z naszym poparciem będą startować też kandydaci na wójtów i burmistrzów - tłumaczy Eligiusz Komarowski.

Pytany o kandydowanie na urząd prezydenta Piły, Eligiusz Komarowski nadal nie składa jednoznacznych deklaracji. - To jest poważna propozycja pomimo tego, że jest to degradacja stanowiskowa, gdyż prezydent miasta Piły jest wójtem w stosunku do starosty. Można powiedzieć, że ma większą realną władzę, natomiast w hierarchii samorządu terytorialnego jest stanowiskiem niższym. I chociażby z tego względu wielu znajomych pyta mnie "dlaczego chcesz się degradować?". Ale jeżeli będzie taka wola społeczeństwa, to ja poważnie to rozważam - mówi Eligiusz Komarowski.

Działacze Porozumienia Samorządowego poinformowali też, że w ich biurze przy al. Piastów w Pile (dawny budynek Telekomunikacji Polskiej) od 15 lipca ponownie - po przerwie m.in. na remont pomieszczenia - udzielane będą bezpłatne porady prawne. Dyżury radców prawnych mają odbywać się w dni powszednie między 10.00 a 14.00. W biurze dyżurować będą też radni Porozumienia Samorządowego.


Porozumienie Samorządowe szykuje się do wyborów komentarze opinie

  • GloszPily - niezalogowany 2018-07-04 15:39:22

    Nie jest prawdą, iż istnieje hiearchia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.

  • gość 2018-07-05 07:52:42

    to nie stowarzyszenie będzie startowało tylko pan stokłosa

  • gość 2018-07-05 11:28:08

    W zależności od urzędu w mieście chwalą Głowskiego lub Komarowskiego....

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl