16°C bezchmurnie

Porzucek: 20 tysięcy dzieci z powiatu pilskiego skorzysta z wyprawki

POLITYKA, Porzucek tysięcy dzieci powiatu pilskiego skorzysta wyprawki - zdjęcie, fotografia

"Około dwudziestu tysięcy dzieci z powiatu pilskiego, a w samej Pile ponad dziesięć tysięcy dzieci będzie mogło skorzystać z programu Dobry Start i szkolnej wyprawki w kwocie 300 złotych" - mówi pilski poseł PiS, Marcin Porzucek.

Rządowy program Dobry Start zakłada wypłatę wyprawki w kwocie 300 złotych dla każdego uczącego się dziecka w wieku do 20 lat, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Rodziny otrzymają to świadczenie niezależnie od dochodów. Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wsparciem tym zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

- W powiecie pilskim jest około 20 tysięcy dzieci, które mogą być objęte tym programem, a w samej Pile ponad 10 tysięcy dzieci. To oznacza, że do rodziców z powiatu pilskiego trafi około 6 milionów złotych, a w samej Pile będzie to kwota około 4 milionów złotych. To konkretne pieniądze, które w dużej mierze zostaną w naszym regionie i będą dodatkowo wzmacniać naszą gospodarkę - mówił w Pile poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek.

Z wypłacanych w ramach wyprawki pieniędzy rodziny nie będą musiały się w żaden sposób rozliczać. - Co więcej, te pieniądze nie wpływają chociażby na dochody przy innych świadczeniach socjalnych, nie podlegają także egzekucji komorniczej. To są pieniądze konkretnie skierowane na wyprawkę, chociaż oczywiście rodzice sami zdecydują co jest potrzebne ich dzieciom. Ale jeżeli będą mieli taką wolę to - podobnie jak w programie Rodzina 500+ - będą mogli wykorzystać to na dowolny cel. Mamy przeświadczenie, że rodzice najlepiej wiedzą na co te środki wydać. Uważam, że te pieniądze po prostu Polakom - rodzicom należą się, żeby ich wesprzeć - dodaje poseł Marcin Porzucek.

Jak informuje MEN - wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+, czyli m.in. urzędy miasta/gminy i ośrodki pomocy społecznej. Wnioski będzie można składać od 1 lipca on-line przez stronę Ministerstwa Rodziny oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną.


Porzucek: 20 tysięcy dzieci z powiatu pilskiego skorzysta z wyprawki komentarze opinie

  • Skutu - niezalogowany 2018-06-06 15:38:27

    Sam sie przyznales posle ze kupujecie glosly na wybory samorzadowe.wstyd

  • Obywatel - niezalogowany 2018-06-06 22:42:37

    Politycy nie maja zadnych pieniedzy. Oni udaja ze komus daja... to sa nasze poeniadze. Ida wybory i niestety pi.siory znow dobiora sie do koryta. Nie jestem za PO bo oni przegieli w druga strone. Polityka do reszty spadla na psy. Porzucek pamietaj: zeby komus dac musisz komus zabrac. Prezes o tym wie..

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl