Prawie trzysta pomysłów na wydanie trzech milionów

BUDŻET OBYWATELSKI, Prawie trzysta pomysłów wydanie trzech milionów - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 01/07/2015 14:08

W ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2016 rok władze miasta - podobnie jak przed rokiem - oddały do dyspozycji mieszkańców trzy miliony złotych z przyszłorocznego budżetu. 

 

Najwięcej wniosków - 107 - złożyli mieszkańcy Górnego. 46 projektów wpłynęło ze Śródmieścia, a 40 z osiedla Zamość. W dalszej kolejności znalazły się: Koszyce (30 projektów), Staszyce (24 projekty), Podlasie (19 projektów), Jadwiżyn (11 projektów), Motylewo (7 projektów) i Gładyszewo (3 projekty). - Zdecydowana większość projektów dotyczy remontów chodników, budowy dróg, placów zabaw, parkingów i siłowni zewnętrznych - powiedział Życiu Piły Bartosz Mirowski z pilskiego Urzędu Miasta. - Teraz Zespół Opiniujący, w skład którego wejdą pracownicy wydziałów: Rozwoju i Funduszy Europejskich, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Biura Prezydenta i Zarządu Dróg i Zieleni zajmą się weryfikacją zgłoszonych propozycji. Proces ten potrwa do 29. sierpnia - dodaje Mirowski.

 

Po weryfikacji nadesłanych do Urzędu Miasta propozycji odbędzie się głosowanie. Potrwa ono od 1. do 29. września. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszystkie zameldowane w Pile osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat.

 

Więcej informacji o budżecie obywatelskim Piły na 2016 rok znajdziecie na stronie internetowej: www.konsultacjespoleczne.pila.pl.

Prawie trzysta pomysłów na wydanie trzech milionów komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama