16°C bezchmurnie

PWSZ żegna profesora Bolesława Ochodka. Jest wirtualna Księga Kondolencyjna

PIŁA, żegna profesora Bolesława Ochodka wirtualna Księga Kondolencyjna - zdjęcie, fotografia
  • fot. PWSZ Piła
    fot. PWSZ Piła

„Zaszczytem była dla nas możliwość realizacji wspólnych przedsięwzięć, a z Jego inspirujących dokonań czerpać będą kolejne pokolenia studentów” - piszą pracownicy PWSZ po śmierci prorektora pilskiej uczelni, prof. Bolesława Ochodka. Na stronach internetowych PWSZ powstała wirtualna Księga Kondolencyjna.

Jak informowaliśmy w Życiu Piły - w sobotę, 9 czerwca zmarł prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, prof. Bolesław Ochodek, który z uczelnią był związany od samego początku. Był jedną z osób, które współtworzyły PWSZ w Pile. W ostatnich latach zajmował stanowisko prorektora do spraw jakości kształcenia i studentów.

- Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 9 czerwca prof. nadzw. dra inż. Bolesława Ochodka - Prorektora ds. Jakości Kształcenia i Studentów od roku 2017, Prorektora ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni w latach 2002-2013, współtwórcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Przedwczesne odejście prof. nadzw. dra inż. Bolesława Ochodka, wspaniałego Wykładowcy oddanego działalności naukowej i dydaktycznej, niezwykle szanowanego przez studentów oraz współpracowników, jest ogromną stratą dla całej społeczności akademickiej. Z wielkim żalem wszyscy pochylamy się w tych dniach nad wspomnieniami o Profesorze. Zaszczytem była dla nas możliwość realizacji wspólnych przedsięwzięć, a z Jego inspirujących dokonań, czerpać będą kolejne pokolenia studentów. Profesor pozostanie na zawsze w naszej pamięci, jako dobry i skromy człowiek, którego wielkość poznaliśmy po tworzonych dziełach. Rodzinie oraz Najbliższym Profesora, pragniemy przekazać głębokie wyrazy współczucia - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Na stronach internetowych pilskiej PWSZ uruchomiono też wirtualną Księgę Kondolencyjną, do której wpisów mogą dokonać wszyscy, którzy chcą wspomnieć profesora Ochodka lub podziękować mu za jego pracę.

Jak informuje PWSZ - Msza święta odbędzie się w środę 13 czerwca o godz. 11.00 w Kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile (Zielona Dolina, Rynek Koszycki 1), a uroczystości pogrzebowe o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

 

fot. PWSZ Piła


PWSZ żegna profesora Bolesława Ochodka. Jest wirtualna Księga Kondolencyjna komentarze opinie

  • gość 2018-06-12 10:00:37

    wielka wielka szkoda, ta pasja, ten optymizm, radość z życia, Pan był wspaniałym profesorem i dodam od siebie, że Pana śmierć czegoś mnie nauczyła, dziękuję za to, że był Pan moim Profesorem

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl