PILNE

Ratowanie życia w rytm hitu Bee Gees? Studenci pokazują, że to pomaga [VIDEO]

Życie Piły 12/09/2019 12:55

Nucenie odpowiedniej piosenki może ułatwić ratowanie ludzkiego życia - przekonują studenci Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Zobaczcie film, w którym to udowadniają.

Ten krótki klip - z resuscytacją w rytm hitu "Stayin' Alive" grupy Bee Gees - przygotowali studenci pielęgniarstwa Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Film powstał pod okiem mgr Anny Żdanowicz, która jest kierownikiem Centrum Symulacji Medycznych PUSS w Pile, a tym nagraniem studenci wpisują się w obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. 

Studenci pokazali jak można ułatwić sobie wykonywanie resuscytacji u dorosłych, dzieci i niemowląt. Wystarczy tylko nucić odpowiednią piosenkę. Badania potwierdzają, że uciskanie klatki piersiowej w rytm wybranych utworów muzycznych, jest bardzo pomocne. Ułatwia nie tylko właściwe, rytmiczne uciskanie, ale pomaga także opanować stres. Zobaczcie sami i zapamiętajcie

- mówi Aleksandra Fabiszak z Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy jest obchodzony w drugą sobotę września - w tym roku 14 września - i został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża.

 

Ratowanie życia w rytm hitu Bee Gees? Studenci pokazują, że to pomaga [VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama