Są pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego

BUDŻET OBYWATELSKI, pierwsze propozycje budżetu obywatelskiego - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 17/06/2014 21:25

O prowadzonych przez pilski ratusz konsultacjach społecznych odnośnie budżetu obywatelskiego na 2015 rok pisaliśmy w Życiu Piły kilka dni temu. Miejskie władze oddają do dyspozycji mieszkańców trzy miliony złotych. Wartość pojedynczego projektu nie może być jednak wyższa niż 300 tysięcy złotych.

 

Pojawiają się już pierwsze głosy mieszkańców. Szczegółów propozycji składanych za pośrednictwem strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl nie znamy, ale wiemy do których części miasta się odnoszą. Jak dotąd najwięcej propozycji dotyczy Podlasia. Do dziś zgłoszono propozycje pięciu inwestycji na tym osiedlu. Cztery nadesłane już projekty dotyczą Koszyc, a trzy Śródmieścia.

 

Czas na składanie swoich propozycji do budżetu obywatelskiego mamy do 10. lipca. A już w niedzielę, 22. czerwca, na pilskim deptaku zorganizowany zostanie punkt konsultacyjny, w którym urzędnicy wyjaśniać będą ideę budżetu obywatelskiego i odpowiadać na pytania mieszkańców. - Kompetentni urzędnicy będą informować czy na danym terenie można zrealizować daną inwestycje i jakie mogą być jej koszty - mówi Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta.

 

Pierwszy punkt informacyjny dotyczący budżetu obywatelskiego Piły na 2015 będzie działać na pilskim deptaku w niedzielę od 14.00. Informacje o konsultacjach społecznych znajdziecie również na poświęconej im stronie internetowej.

Są pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama