Siatkarki dla osób z zespołem Downa. PTPS w kolorowych skarpetkach

SIATKÓWKA, Siatkarki osób zespołem Downa kolorowych skarpetkach - zdjęcie, fotografia
  • fot. Facebook/ Enea PTPS Piła
Życie Piły 21/03/2019 19:28

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Swoją solidarność z osobami z zespołem Downa pokazały m.in. siatkarki drużyny Enea PTPS Piła.

Światowy Dzień Zespołu Downa jest obchodzony 21 marca nie bez powodu. Osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch (21.3 = 3 chromosomy 21). 

Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Solidarność z osobami z zespołem Downa wyrażana jest tego dnia w różny sposób, m.in. przez zakładanie kolorowych, niepasujących do siebie skarpetek. 

Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie - wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień.

I taki właśnie gest wykonały siatkarki drużyny Enea PTPS Piła.

fot. Facebook/ Enea PTPS Piła

W sobotę, 23 marca w Wałczu odbędzie się związany ze Światowym Dniem Zespołu Downa IV Wałecki Bieg i Marsz Dwóch Skarpet. I choć nie można zapisać się już do udziału w tym wydarzeniu to zachęcamy Was do wizyty w Wałczu i kibicowania uczestnikom tej imprezy. Bieg rozpocznie się o 12.00 na Wałeckiej Alei Gwiazd Sportu. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku
 

fot. Facebook/ Enea PTPS Piła

Siatkarki dla osób z zespołem Downa. PTPS w kolorowych skarpetkach komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama