21°C bezchmurnie

„Smak Życia”. Trwa XII Festiwal Nauki PWSZ

NAUKA I EDUKACJA, „Smak Życia” Festiwal Nauki - zdjęcie, fotografia

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest "Smak życia", a wydarzenie to jestdoskonałą okazją do poznania niezwykłych zagadnień naukowych, ale i możliwością spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Festiwal odwiedził już Krzysztof Skiba, a w czwartek w PWSZ gościć będzie Robert Makłowicz. - Dziennikarz kulinarny, podróżnik, autor książek i cenionych programów telewizyjnych - Robert Makłowicz poprowadzi spotkanie 19 kwietnia o godz. 18.00 w Auditorium Maximum pilskiej PWSZ przy ul. Podchorążych 10 - mówi Aleksandra Fabiszak z PWSZ w Pile.

 

 

Również w czwartek na terenie PWSZ przy ul. Podchorążych 10 w Pile prowadzona będzie m.in. rejestracja dawców szpiku i zbiórka krwi. Zaplanowano też warsztaty oraz pokazy i doświadczenia, które mogą zainteresować również najmłodszych. Na Festiwal warto zatem wybrać się nawet całymi rodzinami. - Nie zabraknie różnorodnych smaków nauki: pokazów z zakresu nauk medycznych, humanistycznych i ścisłych, wykładów otwartych, warsztatów oraz licznych konkursów - słowem czwartkowej "Nauki z przymrużeniem oka". W odmienny sposób smakuje życie, widziane oczami Pilskiego Muzeum Wojskowego, które w tym roku chce przypominać o 100-letniej tradycji sekcji automobilowej w Pile. Z tej okazji przygotowało wyjątkową wystawę oraz wyeksponuje zabytkowe pojazdy wojskowe. Towarzyszyć im będzie tradycyjna wojskowa grochówka - dodaje Aleksandra Fabiszak.

 

 

Czwartkowe atrakcje Festiwalu Nauki PWSZ dostępne będą od 10.00 do 13.00. Dokładny program Gestiwalu dostępny jest na stronie internetowej PWSZ w Pile.

„Smak Życia”. Trwa XII Festiwal Nauki PWSZ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl