PILNE

Staszic w koszulce z Konstytucją. Ogólnopolska akcja KOD również w Pile

04/08/2018 16:01
POLITYKA, Staszic koszulce Konstytucją Ogólnopolska akcja również - zdjęcie, fotografia
  • fot. Facebook/ KOD Piła
  • fot. Facebook/ KOD Piła
  • fot. Facebook/ KOD Piła
  • fot. Facebook/ KOD Piła

Działacze Komitetu Obrony Demokracji ubrali postać Stanisława Staszica w koszulkę z napisem „Konstytucja”. To element ogólnopolskiej akcji KOD.

Koszulka z napisem "Konstytucja" na postaci Stanisława Staszica na ławeczce przy placu Konstytucji 3 Maja w Pile pojawiła się w sobotę. To pokłosie wydarzeń z końca lipca. Na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie zawieszono wtedy koszulkę z hasłem "Konstytucja Jędrek". Policja uznała, że pomnik został znieważony i rozpoczęto poszukiwania sprawcy. 

Po tym zdarzeniu, zbulwersowani podejściem policji działacze Komitetu Obrony Demokracji postanowili rozpropagować akcję na cały kraj. W koszulki z napisem "Konstytucja" ubrano wiele pomników w Polsce. - W akcie obywatelskiego sprzeciwu oraz solidarności ze ściganymi postanowiliśmy obnażyć prawdziwe intencje PiS-u i w wielu miastach Polski zawiesiliśmy na pomnikach i rzeźbach koszulki z napisem KONSTYTUCJA. Chcemy w ten sposób się przekonać, czy według PiS-owskiego aparatu władzy i przemocy słowo KONSTYTUCJA znieważa również Warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego, szczecińskiego marynarza, wrocławskie krasnale, a także Agnieszkę Osiecką, Mikołaja Kopernika czy Fryderyka Chopina – napisali na Facebooku działacze KOD.

W sobotę koszulka pojawiła się na postaci Stanisława Staszica w Pile. - To kolejna ogólnopolska akcja Komitetu Obrony Demokracji, ale przede wszystkim tych, którzy szanują najważniejszy akt prawny Rzeczypospolitej Polskiej. Mimo prób zastraszenia nas kilka dni temu z powodu zawieszenia koszulki z napisem Konstytucja w Szczecinie i Białej Podlaskiej, zdecydowaliśmy się rozpropagować akcję na cały kraj i odzew jest ogromny. To zwrócenie uwagi władzy rządzącej, że obserwujemy ich ruchy i widzimy to łamanie przez nich prawa, a jak sami mówią - nikt nie stoi ponad prawem - mówi Izabela Milewska z Komitetu Obrony Demokracji w Pile. - Nie rozumiem dlaczego te koszulki tak ich denerwują i na samo słowo "Konstytucja" zachowują się jakby mieli alergię. Czy to może obrażać? Czy spodziewam się reakcji policji? Cóż, wszystko jest możliwe. Koleżanki w Łodzi zostały zatrzymane i przewiezione na komisariat. Czy coś zostało zniszczone? Nie. Czy to wulgaryzmy? Nie. Dlatego pytam: jeśli kogoś to w jakikolwiek sposób obraża - to z jakiego powodu? - dodaje Izabela Milewska.

 

fot. Facebook/ KOD Piła

Reklama

Staszic w koszulce z Konstytucją. Ogólnopolska akcja KOD również w Pile komentarze opinie

  • Berger - niezalogowany 2018-08-04 16:34:45

    Brawo KOD! Piękna akcja!

  • Balcerek - niezalogowany 2018-08-04 17:54:03

    W Pacanowie jest pomnik koziołka matołka. Być KODerastą to jednak stan umysłu

  • Francesca - niezalogowany 2018-08-04 18:04:44

    UWAGA ! Pilna potrzeba Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji ławeczki Stasia.

  • Alicja - niezalogowany 2018-08-04 18:44:57

    do Fracesca- jak siedziałaś tam dupskiem to na pewno

  • gość 2018-08-04 18:54:57

    kod broni kasty odsuniętej od koryta a nie porządnych obywateli to nie polacy tylko zdrajcy . Prawdziwi Polacy chcą zmiany na lepsze jaka w tym momencie następuje .

  • krzych - niezalogowany 2018-08-04 19:50:48

    Zmian chcą prawdziwi WOLACY - tzw. chodzące deficyty umysłowe, a nie Polacy, więc się za nie wypowiadaj!!!

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-04 21:00:04

    ależ "tłumy" na tej akcji, przyszła aż JEDNA osoba........ i to ta sama co zawsze :)

  • witcher - niezalogowany 2018-08-04 21:02:01

    Ziobro i to jego :,,psie,psie,psie..":)

  • gość 2018-08-04 21:14:39

    Milewskiej porządnie rąbie w głowie ! Zagnałbym te "panią" do kopania rowów melioracyjnych w dni upalne .przestałyby się trzymać głupoty jej !

  • Ronin - niezalogowany 2018-08-04 22:13:03

    Do Alicji Nie o pupę Francesci tu chodzi a o stopy rudej paniusi , patrz zdjęcie 2/4.

  • Joker - niezalogowany 2018-08-04 22:32:56

    Tłuuuuuuuuuuuuuuumyyyyyyyy!!!! Do roboty naprawiać państwo!!!!

  • Pilanin - niezalogowany 2018-08-04 23:42:50

    Kto tą ruda dziwną panię sponsoruje??? Całe szczęście to koniec tej kodziarskiej sekty. Jeszcze tylko niedobitki robią z siebie deb...

  • antypis - niezalogowany 2018-08-05 08:30:05

    brawo, dziękuję w imieniu polskiej Konstytucji

  • Alicja - niezalogowany 2018-08-05 08:49:16

    Do Ronin- wiem o co chodzi, a często tam widuję dzieciaki chodzące po ławce czy tzw patriotów pijących browara. Nie masz się czego czepić to czep się tramwaja. Jedno trzeba przyznać, bez wydania kasy ruszyła lawinę takich jak wy :) Ma babka jaja i to trzeba jej przyznać.

  • gość-Kryspin - niezalogowany 2018-08-05 10:43:57

    Pozdrawiam troli Kaczora-przyjdzie czas że będzie wstyd !!!

  • gość 2018-08-06 00:12:08

    Świetna sprawa! Kibicuję pilskiemu KOD-owi, a panu "pilaninowi" odpowiem, że nikt nas nie sponsoruje, a "gościowi",że rowy kopać to może sam, to może nabierze rozumu przy tej pracy - przyda mu sie bardzo.

  • gość 2018-08-06 01:45:50

    Nikt nie sponsoruje? Nie róbcie sobie jaj. Mam uwierzyć, że pani Milewska własnoręcznie i za swoje szyje te koszulki?

  • gość 2018-08-06 09:17:44

    czy miała pozwolenie na blokowanie tego miejsca (chciałem z dziećmi usiąść i zrobić zdjęcia)są kamery dlaczego służby nie zareagowały

  • gość 2018-08-06 11:16:45

    Uczciwy tam nie chodzi tylko złodziej lub oderwany od władzy albo po prostu nie wykształcony .

  • krzych - niezalogowany 2018-08-06 13:20:52

    Sprawdź sobie anonimowy matole, jak poprawnie pisze się "nie" z przymiotnikami, o ile w ogóle masz pojęcie co to przymiotnik!

  • Gość Karol - niezalogowany 2018-08-06 14:24:41

    Czepił się szczegółu inteligent . Liczy się co autor miał na myśli.

  • Gość Sprawiedliwy - niezalogowany 2018-08-06 19:21:31

    Jest mi strasznie przykro że KOD tak niszczy Polskę.

  • Gość Sprawiedliwy - niezalogowany 2018-08-06 19:21:48

    Jest mi strasznie przykro że KOD tak niszczy Polskę.

  • konstytutka - niezalogowany 2018-08-06 19:43:10

    konstytucja Kwaśniewskiego, nie dziękuję.

  • gość 2018-08-06 22:52:48

    zostawcie pomniki, bo was Jarosław kulą zleje!!

  • Skuti - niezalogowany 2018-08-07 10:07:29

    Brawo.mialem to samo zrobic .podpisuje sie obiema rekami.

  • gość 2018-08-07 11:14:34

    Skuti- niezalogowany to nie jest polak jak popiera zdrajców .

  • gość 2018-08-07 11:27:23

    jak ma być Polska-PiSowska,to lepiej niech jej wcale nie będzie !

  • gość 2018-08-07 13:35:06

    Nie Polska-PISowska , tylko prawdziwych Polaków

  • gość 2018-08-07 15:50:55

    ,,prawdziwi polacy"czyli PiSo-bolszewia

  • Gość - niezalogowany 2018-08-07 16:24:49

    Ludzi sprawiedliwych i szanujących prawo

  • gość 2018-08-07 21:07:41

    Piła miastem wolnym od PiS !!!

  • Skuti - niezalogowany 2018-08-08 07:10:15

    Wolne Miasto Piła od pis'u. !!!

  • gość 2018-08-08 11:03:40

    Nie wolnym od złodziei i broniących swoje koryto

  • gość 2018-08-09 11:14:56

    Prawda zwycięży a zdrajcy zawisną.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 01:22:39

    Jedna osoba. Artykuł na całą stronę. OK, jest to ogólnopolska akcja. Ale ja organizuję akcję by sprzątać dookoła śmietników. Każdy wie po co bez pytań, nawet kiedy będzie łał na moją akcję. Tutaj mamy do czynienia z niewiadomą. Konstytucja III RP jak każda demokratyczna mówi o trójpodziale władzy między innymi. Jednak... Akcja ta jest inicjatywą opozycji (PO) po oderwaniu ich od władzy przez PiS w różnorodnych ośrodkach władzy. Mowa jest o bezstronnych sędziach, ale jednak sympatyzujących z PO... Więc o jakiej niezależności mówimy? Myślę że wielu Polaków wie z czym mamy do czynienia, ale nie wszyscy ogarniają temat a PO im tego tak nie wyjaśni bo nie ma w tym interesu. Skarżenie na Polskę w Parlamencie europejskim, bandyckie akcje typu te z nagrań spotkań rządzących ludzi z PO, opublikowanych przed wyborami parlamentarnymi. Ani PiS ani PO to nie jest ratunek dla tego kraju, dla naszego regionu, ale tylko oceniam tę akcję. Niestety to już nie te czasy kiedy lud daje się łatwo omamić. PiS to komuna BiS i lizanie tyłka Ukraińcom i ich idolowi Banderze, kolaborantom nazistowskich oprawców. Socjaliści pełną gębą (500+) stąd uwielbienie ludu. PO to jak już wiemy efekciarze i manipulatorzy. No cóż... Każdy z nich ma też jakieś plusy, ale to raczej widoczne w ich gronie (koledzy królika). No nic... Polecam nie wybierać śmieci w kolejnych wyborach.

  • Andt - niezalogowany 2018-08-14 23:02:56

    To durnoctwo do miasta postkomuchów też zawitało ?!

  • gość 2018-08-15 08:41:10

    Ten KOD to śmiech na sali. Oszołomów nie brakuje.