PILNE

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

POLICJA, Stopień alarmowy terenie całego kraju - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 28/08/2019 12:08

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia do wtorku 3 września, do godziny 23.59. 

Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz oficjalną wizytą w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki - informuje MSWiA. 

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997

- czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych.
 

fot. Życie Piły (zdjęcie ilustracyjne)

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-31 02:34:15

    I wszytsko bo pomaranczowy burak przyjezdza, porazka wasala Polski

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama