21°C bezchmurnie

Straż Miejska udostępnia specjalne adaptery do pasów bezpieczeństwa dla przyszłych mam

STRAŻ MIEJSKA, Straż Miejska udostępnia specjalne adaptery pasów bezpieczeństwa przyszłych - zdjęcie, fotografia

Z myślą o bezpieczeństwie przyszłych mam i ich dzieci Straż Miejska w Pile udostępnia za darmo specjalne adaptery do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży.

Choć zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami kobieta w widocznej ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, to wielu ekspertów namawia przyszłe mamy do jazdy w pasach.

Żeby zapewnić komfort kobiecie i bezpieczeństwo dla dziecka Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile przekazał Straży Miejskiej dwadzieścia specjalnych adapterów do pasów bezpieczeństwa. To materiałowe nakładki na fotel, zapinane wokół oparcia. - Adaptery zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort podczas podróży. Nie uciskają macicy, a co za tym idzie rozwijającego się w niej dziecka. Górna część pasa przebiega pomiędzy piersiami kobiety i nad brzuchem, a dolna pod brzuchem. W momencie zderzenia, nawet przy niewielkich kolizjach siła uderzenia wyrzuca dorosłą osobę do przodu z siłą około 3-5 ton!  Podczas wypadku, kiedy kobieta zapięta jest w pasy z wykorzystaniem adapteru, siła skierowana jest na biodra i miednicę, a nie brzuch i dziecko - mówi Dorota Semenov z Urzędu Miasta w Pile.

- Specjaliści zapewniają, że pasy - również kobietom w ciąży - zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, dlatego polecamy stosowanie tych adapterów - dodaje komendant Straży Miejskiej w Pile, Wojciech Nosek. Bo to właśnie Straż Miejska udostępnia adaptery zainteresowanym paniom.

Adaptery można wypożyczać w miasteczku ruchu drogowego przy ul. Dąbrowskiego w Pile (przy boisku Szkoły Podstawowej numer 11) w dni robocze między 8.00 a 20.00 oraz w weekendy - od godziny 10.00 do 18.00. - Adapter można wypożyczyć zarówno na krótki weekendowy wyjazd, jak i na dłuższy okres - dodaje Wojciech Nosek.


Miejsce zdarzenia mapa Piła


Straż Miejska udostępnia specjalne adaptery do pasów bezpieczeństwa dla przyszłych mam komentarze opinie

  • credo - niezalogowany 2018-07-19 19:09:01

    Taki adapter można kupić za 54,90 zł w tesco i nie trzeba do tego angażować urzędu gminy i straży miejskiej . . . no chyba, że nie mają nic do roboty (bo tak w urzędach bywa).

  • gość 2018-07-23 22:11:53

    Fajny program. Narzekacze zawsze sie znajda :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl