Święto Niepodległości w Pile [PROGRAM OBCHODÓW]

PIŁA, Święto Niepodległości [PROGRAM OBCHODÓW] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 10/11/2019 10:04

Koncerty, Bieg Niepodległości, wspólne śpiewanie hymnu, wystawa na lotnisku i uroczystości przy pomniku. Sprawdź program obchodów Święta Niepodległości w Pile.

W Regionalnym Centrum Kultury w Pile w przeddzień 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się koncert "Dla Niepodległej". W niedzielę, 10 listopada o 19.00 w RCK wystąpi Polish Soloists String Orchestra. - W programie naszego koncertu nie zabraknie dobrze znanych kompozycji F. Chopina czy H. Wieniawskiego. Do tego grona dołączyły utwory, które porywają publiczność - zapowiadają artyści. Bilety na ten koncert - w cenie 35 złotych - można kupić w kasie Regionalnego Centrum Kultury lub online, na stronie internetowej RCK.

 

Poniedziałkowe obchody Święta Niepodległości rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo w kościele pw. Świętej Rodziny rozpocznie się o godzinie 11.00.

Na godzinę 12.00 Starostwo Powiatowe w Pile zaprasza do wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". To na parkingu przed stadionem przy ulicy Okrzei w Pile.

A po odśpiewaniu hymnu - również przy stadionie przy ulicy Okrzei - rozpocznie się 13. Bieg Niepodległości. - Dla biegaczy przygotowane są pamiątkowe medale. Ponadto, w miasteczku biegowym, które znajdować się będzie na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, będą gorące napoje, wojskowa grochówka oraz rogale marcińskie. Nie zabraknie też niespodzianek - informuje Starostwo Powiatowe w Pile.

Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza z kolei na lotnisko. 11 listopada, między 12.00 a 15.00 będzie tam można oglądać dwie wystawy - "Od sekcji automobilowej do służby czołgowo - samochodowej" oraz "Poznaj 100-letnią historię pilskiego lotniska". Wybierając się do hangaru Pilskiego Muzeum Wojskowego trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas poruszania się po lotnisku.

O 16.00 przy pomniku na placu Zwycięstwa w Pile rozpoczną się organizowane przez Urząd Miasta oficjalne obchody Święta Niepodległości.

Świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakończy zaplanowany na godzinę 17.00 Koncert Muzyki Polskiej w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy ulicy Okrzei w Pile. - Piosenki ostatniego stulecia zaprezentuje wokalistka i aktorka filmowa młodego pokolenia, Joanna Aleksandrowicz. Będzie też okazja do wspólnego śpiewania, dla uczestników będą specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki. Tradycyjnie nie zabraknie też rogali marcińskich - informuje Starostwo Powiatowe w Pile.

fot. Życie Piły (archiwum)

Święto Niepodległości w Pile [PROGRAM OBCHODÓW] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama