21°C bezchmurnie

Szesnastolatek za kierownicą terenówki. Auto udostępniła mu babcia

POLICJA, Szesnastolatek kierownicą terenówki udostępniła babcia - zdjęcie, fotografia

Szesnastoletni chłopak wiózł terenówką swoje młodsze siostry i babcię. 61-letnia kobieta siedziała na miejscu pasażera i to ona udostępniła mu samochód.

Nastolatek bez prawa jazdy wpadł w ręce policjantów ze złotowskiej drogówki. - Patrol zauważył samochód terenowy marki Mitsubishi Pajero, który nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej, a jego kierowca nie korzystał w trakcie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali więc samochód do kontroli drogowej. Jakież było ich zdziwienie kiedy okazało się, że za kierownicą dużego terenowego auta siedział nastoletni chłopak. Policjanci ustalili, że 16-latek kierował samochodem bez uprawnień za przyzwoleniem swojej 61-letniej babci, która siedziała obok na fotelu pasażera - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

16-latek wiózł nie tylko babcię, ale również swoje trzy młodsze siostry. - Chłopak poniesie teraz konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Jego zachowaniem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Babcia zaś odpowie za udostępnienie samochodu wnuczkowi, który kierować nie powinien. Całe szczęście, że tą beztroską i nierozważną wakacyjną jazdę przerwali policjanci. Brak uprawnień, nieumiejętność prowadzenia terenowego auta mogła zakończyć zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami - dodaje rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Szesnastolatek za kierownicą terenówki. Auto udostępniła mu babcia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl