Szkoła Policji przygotowała film na Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi [VIDEO]

Życie Piły 18/10/2019 15:22

Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa, stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką - przypominają policjanci przy okazji Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi. Szkoła Policji w Pile przygotowała specjalny film.

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu.

Współczesne niewolnictwo przybiera różne formy. Dotychczas dominującą formą była tzw. eksploatacja seksualna, która ustępuje miejsca pracy przymusowej. W dalszej kolejności jest zmuszanie do prostytucji, wykorzystanie w przemyśle erotycznym, żebractwie, do popełniania przestępstw, zawierania przymusowych małżeństw przy użyciu różnorodnych metod i środków w celu wykorzystania nawet za zgodą ofiary

- informuje policja.

Wpisując się w tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi Szkoła Policji w Pile przygotowała film zwracający uwagę na ten problem.

W Polsce informacje o zdarzeniach mogących wyczerpywać znamiona przestępstwa handlu ludźmi, pedofilii oraz pornografii z udziałem małoletnich można przesłać na funkcjonującą od 2014 roku w Wydziale do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP skrzynkę e-mailową: handelludzmibsk@policja.gov.pl lub dzwoniąc na specjalny numer telefonu zaufania: 664 974 934. Zawsze można też skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

 

Szkoła Policji przygotowała film na Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi [VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama