Tęczowy happening w Pile [ZDJĘCIA]

PIŁA, Tęczowy happening [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 27/07/2019 13:53

Kilkadziesiąt osób namalowało tęczę na placu Staszica w Pile. „To symbol wsparcia dla osób LGBT+ i sprzeciw wobec agresji i przemocy” - mówią organizatorzy akcji. Na miejscu pojawili się też przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

W sobotnie południe na placu Staszica w Pile odbyła się akcja pod hasłem "Solidarnie z Białymstokiem". Wydarzenie było pokłosiem Marszu Równości w Białymstoku. Tydzień temu ulicami Białegostoku przeszedł pierwszy w tym mieście Marsz Równości. Przemarsz był zakłócany przez kontrmanifestantów, którzy w uczestników marszu i policjantów rzucali kamieniami, jajkami i petardami.

Nie godzimy się na taki festiwal nienawiści, z jakim mieliśmy do czynienia w Białymstoku. Malując tę tęczę chcemy pokazać, że potrafimy współpracować z różnymi ludźmi, szanować się i dobrze się bawić

- mówi jedna z inicjatorek akcji, Marta Miciak z pilskiego Strajku Kobiet.

Tęczę na placu Staszica w Pile malowało około 60 osób. 

Po zakończeniu akcji na miejscu pojawiło się kilku przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Na plac Staszica przyszli z butelkami z wodą, mopem i miotłą.

Chcemy pozbyć się tego rysunku z placu Staszica, bo nie uważamy że taki symbol solidarności z Białymstokiem i - w większości wyimaginowanymi - historiami, które powstały po tamtejszym marszu ma jakikolwiek sens. Nie chcemy, żeby takie symbole znajdowały miejsce w przestrzeni publicznej

- mówi Michał Zimny z Młodzieży Wszechpolskiej.

fot. Życie Piły

Reklama

Tęczowy happening w Pile [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • gość 2019-07-27 14:01:25

    Jak słyszę "Młodzież Wszechpolska", to mi jako Polakowi i katolikowi puszczają nerwy... Dobrze że nie miałem czasu iść z rodziną na ten happening, bo bym tym z Młodzieży Wszechpolskiej powtykał te mopy nie powiem gdzie.

  • gość 2019-07-27 15:12:09

    hola, hola, gościu. wy sobie w imię wolności malujecie, oni w imię wolności sprzątają. o co ci chodzi? jeszcze powinniście im podziękować, że chcieli bezinteresowanie posprzątać po waszej zabawie.

  • Arnold - niezalogowany 2019-07-27 15:15:29

    Cieszę się, naprawdę bardzo się cieszę gdy oglądam te zdjęcia i... nie widzę tam nikogo z moich znajomych. Wręcz mi ulżyło.

  • gość 2019-07-27 15:24:07

    ale nie mógł byś tam iść ... no chyba że się ujawnisz że bedąc w związku gejowskim lub lezbijskim wychowujesz dzieci...
    O.. nie jesteś żadną z tych grup? znaczy bi? ... żona/mąż też się tryka z innymi? ... no cóż .. fajnie , tak różnorodnie....
    co nie jesteś ze środowiska LGBT?! to jesteś wrogiem!! twoje dzieci trzeba nauczyć onanizować się a ty musisz zacząć stosunki różnorodne, życie z jedną partnerką ?! rodzina?...
    tak nie wolno!! a, no i musisz być ateistą...
    Bo jak to tak "Katol" w marszu równości..?!
    no chyba że wierzysz w świętego Fallusa Najświętszej Maryii Panny...Bo słyszałem taką więrę LGBT propaguje?...

    A no i fajnie że można iść na marsz tolerancji gdzie nikt nie szydzi z czyichś poglądów czy wiary..
    toć każdy człowiek powiniem móc "pedałować" gdzie popadnie, obrażać inne wiary i nację i parzyć się na każdym rogu ulicy...
    Tak !! DLA RÓWNOŚCI!! TAK DLA MIŁOŚCI I AKCEPTACJI!!

    ...widzisz różnicę i nonsensy w powyższym? czy może jednak za mało inteligętny jesteś żeby ją dostrzec?..
    współczuję rodzinie...

    Jednego czego tolerować nie wolno to przemocy (karać jak za napad z zamiarem ) oraz podobnie jak w/w przemoc z powinny być karane takie zachowania godzące i obrażające innych ludzi... A LGBT w tym niestety przoduje...
    nie podoba ci się młodzież wszechpolska? wpuśćmy uchodzców w imię tolerancji, powinniśmy być tolerancyjni prawda?.. hmm ... prawo Koranu załatwi resztę... :D
    Miłego dnia.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-27 16:32:53

    Szanuję jak nie wiem XD

  • gość 2019-07-27 17:26:53

    Ty od tej litanii, poza tym pod kopułą wszystko ok ? odstaw reżimówkę.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-28 00:43:43

    Uwaga do gościa od epistoły: przewietrz mózg i spróbuj zapoznać się z innymi mediami poza telewizją dla konesera

  • Jarek - niezalogowany 2019-07-28 07:23:19

    Faszyzujacy idioci z Młodzieży Wszechpolskiej z mopami . Dobre .Trzeba było zdjęć narobić. A moja kochana Piła zawsze kojarzy się z anarchią .

  • gość 2019-07-28 12:39:49

    Dziwię się w mieście tak normalnym jak Piła toleruje się takie coś jak Młodzież Wszechpolska. Aczkolwiek tu akurat sie "przydali", bo mogłam z mężem na żywo wytłumaczyć dzieciom, że jak się nie będą uczyć to skończą z mopami jak te bałwany.

  • gość 2019-07-29 10:09:22

    powyższy wpis pokazuje jak puste są wasze hasła o tolerancji, równości i szacunku. jeżeli tolerancja, to należy się tylko wam. szacunek - tylko wam, bo inni, którzy mają inne poglądy, to bałwany. jesteście żałośni.

  • gość 2019-07-29 10:26:15

    Brawo dla Młodzieży Wszechpolskiej!

  • gość 2019-07-29 13:59:39

    Mój dziadek powstaniec zawsze powtarzał: "Jak się nie będziesz uczył, nie będziesz znał historii naszego kochanego kraju oraz nauk Ewangelii i Chrystusa to pozostanie ci tylko Młodzież Wszechpolska\'

  • gość 2019-07-30 10:53:08

    Dokąd doszliśmy z tą nienawiścią ? ? ? - czy nie jest już czas aby się opamiętać ! ! ! .
    Czy Nasza historia nas niczego nie uczy - gro z nas chwali się katolicyzmem ,ja jakoś tej wiary katolickiej nie widzę , wręcz przeciwnie coraz częściej widzę ostatnio nienawiść i brak zrozumienia dla odmiennego zdania innej osoby.
    Wszystkim tym popierającym ruchy nacjonalistyczne "gratuluję" samopoczucia.
    Mam jednak ciągle nadzieję, że Nas tych myślących normalnie jest ciągle więcej.
    Pozdrawiam wszystkich życząc sobie abym dożył czasów wzajemnego szacunku POLAKÓW wobec siebie.

Dodajesz jako: |