PILNE

Tesco zamknie sklep w Pile

BIZNES I PRACA, Tesco zamknie sklep - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 10/01/2019 18:39

Sieć Tesco poinformowała o planach likwidacji kolejnych nierentownych sklepów na terenie Polski. Na liście placówek przeznaczonych do zamknięcia znalazł się też pilski market sieci.

Zamknięty zostanie sklep Tesco przy ulicy Wyspiańskiego na osiedlu Górnym w Pile.

- Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce. Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy - mówi dyrektor zarządzający Tesco Polska, Martin Behan.

Jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie sklep sieci Tesco na osiedlu Górnym w Pile przestanie funkcjonować. 

Jak informuje Tesco Polska - likwidacja nierentownych sklepów obejmie w najbliższym czasie 32 placówki i jest "częścią planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu". Ten plan już wcześniej dotknął sklepu Tesco przy ulicy Bydgoskiej w Pile. Placówka, która niegdyś działała jako sklep całodobowy dziś zamykana jest o godzinie 22.00. 

Serwis money.pl donosi, że działająca w Tesco "Solidarność" została poinformowana, że zapowiedziane przez sieć zamykanie sklepów pociągnie za sobą zwolnienie w sumie 1300 osób. 1125 z nich pracuje na tzw. stanowiskach podstawowych, pozostałe 175 osób to kierownicy i managerowie. Zwolnienia ruszyć mają 1 lutego, a zakończyć się z końcem marca.

fot. Życie Piły (archiwum)

Tesco zamknie sklep w Pile komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama