Tropem Wilczym. Trwają zapisy do biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych

BIEGI, Tropem Wilczym Trwają zapisy biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 19/02/2019 19:41

Trwają zapisy do kolejnej edycji pilskiego Biegu Tropem Wilczym, czyli biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane są w całym kraju. 

- To bieg dla tych, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei - mówią organizatorzy wydarzenia.

Podczas biegowych imprez w całym kraju przypominane są sylwetki bohaterów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

- W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca. 3 marca 2019 r. będzie dniem, gdzie w wielkiej wspólnocie Rodacy całymi rodzinami uczczą pamięć tych, którzy toczyli bezgranicznie ofiarną walkę z komunizmem o wolną, piękną i samodzielną ekonomicznie Polskę, o wolność w realizacji swoich planów dla każdego Polaka ponad podziałami - mówi Barbara Konarska, Rzecznik Prasowy Biegu.

W Pile kolejną edycję Biegu Tropem Wilczym organizuje grupa Pilscy Patrioci. Bieg odbędzie się w lasku przy ul. Mickiewicza w Pile, 3 marca 2019 roku. Start o godzinie 12.00. 

- Dystans biegu to 1963 metrów - nawiązanie do roku, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Frańczak ps. Lalek - informują organizatorzy biegu.

Zapisy internetowe do udziału w biegu prowadzone są na stronach serwisu Datasport. Aktualne informacje o wydarzeniu i regulamin biegu znajdziecie na Facebooku.

fot. Facebook/ Bieg Tropem Wilczym w Pile

Tropem Wilczym. Trwają zapisy do biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama