UAM uczelnią badawczą. Co to oznacza dla Instytutu w Pile?

NAUKA I EDUKACJA, uczelnią badawczą oznacza Instytutu - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 06/11/2019 18:17

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza znalazł się w gronie uczelni badawczych i będzie otrzymywał zwiększoną subwencję. Co to oznacza dla Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile?

Wpisanie UAM w poczet uczelni badawczych to efekt konkursu w programie "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia badawcza" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza znalazł się wśród dziesięciu nagrodzonych, najlepszych w kraju uczelni.

- Celem konkursu było wyłonienie i wsparcie uczelni, które będą dążyć do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. W wyniku oceny wyłoniono 10 uczelni, które w latach 2020 - 2026 będą otrzymywać corocznie zwiększenie subwencji w wysokości 10% subwencji uzyskanej w 2019 roku - informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

fot. Adrian Wykrota (materiały prasowe)

- Ta decyzja to potwierdzenie, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu należy do największych i najlepszych uczelni w naszym kraju. Naszą mocną stroną zawsze była znakomita kadra naukowa, teraz, jako uczelnia badawcza, dysponująca większymi środkami, będziemy mogli jeszcze ściślej powiązać kształcenie z badaniami prowadzonymi przez naukowców - mówi rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzej Lesicki.

To także ważna informacja dla Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile

- informują przedstawiciele uczelni. - Zwiększone środki posłużą do rozwoju badawczego pilskiej filii Uniwersytetu i poszerzenia zakresu kształcenia w postaci nowych kierunków studiów - dodają.

fot. Życie Piły

UAM uczelnią badawczą. Co to oznacza dla Instytutu w Pile? komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama