Uczniowie SOSW w Pile wcielili się w znanych Polaków [VIDEO]

Życie Piły 30/10/2018 21:38

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile można było spotkać Lecha Wałęsę, Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego i Zbigniewa Religę. Uczniowie i nauczyciele SOSW wcielili się w znanych Polaków.

Sesję fotograficzną "Znani Polacy na 100-lecie niepodległości Polski" wymyślił nauczyciel Marcin Andruszko, a akcję wsparły: Anna Słuszkiewicz z Rady Rodziców oraz kolekcjonerka strojów i pasjonatka mody, Aleksandra Olejniczak z Retromanii. Przypominając sylwetki znanych Polaków chcieli wpisać się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też we wtorek, 30 października w szkole odbyła się sesja fotograficzna, której efektem ma być wystawa. 

Uczniowie i nauczyciele wcielili się w postaci znanych Polaków, m.in. Józefa Piłsudskiego, papieża Jana Pawła II, Lecha Wałęsę, ojca Maksymiliana Kolbe, Irenę Sendlerową, ale też i Jacka Kuronia, Jerzego Kukuczkę, Marylę Rodowicz, Czesława Niemena, Jakuba Błaszczykowskiego czy Adama Małysza. 

- W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiele działań edukacyjnych podejmowanych w tym roku ma na celu przypomnienie uczniom o tych ważnych dla naszego kraju wydarzeniach. Taka sesja to okazja do tego, by podczas dobrej zabawy przybliżyć naszym uczniom sylwetki znanych Polaków i to nie tylko postaci historycznych - mówi pomysłodawca akcji, Marcin Andruszko.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile to placówka dla dzieci i młodzieży z różnymi dysfunkcjami psychicznymi. Zajmuje się nauką i rehabilitacją niepełnosprawnych intelektualnie osób do 24. roku życia.

Uczniowie SOSW w Pile wcielili się w znanych Polaków [VIDEO] komentarze opinie

  • Jakow Kowalski 2018-11-04 16:38:23

    Obraza wybitnych i znanych Polaków

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama