PILNE

Uwaga na fałszywe SMSy. Nie daj się oszukać!

POLICJA, Uwaga fałszywe oszukać! - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 14/03/2019 11:18

Kilka tysięcy złotych stracili mieszkańcy Piły, którzy otrzymali wiadomości SMS z linkiem do strony internetowej przygotowanej przez oszustów.

Tylko w marcu do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiło się kilka oszukanych tą metodą osób.

- Wszystkie te osoby otrzymały wiadomości SMS z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link osoby te zostały przekierowane na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazały te dane oszustom. Później okazało się, że z konta zostały pobrane wysokie kwoty pieniędzy. Gdy zgłaszający otrzymali ze swojego banku wiadomości o przelewie na tak wysokie kwoty, zorientowali się, że zostali oszukani - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policjanci namierzają oszustów i ponawiają apele o szczególną ostrożność i ochronę swoich danych. - Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na SMSy oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości - dodaje Żaneta Kowalska.

fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Uwaga na fałszywe SMSy. Nie daj się oszukać! komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama