W I LO w Pile powstało Centrum Edukacji Ekologicznej [ZDJĘCIA]

NAUKA I EDUKACJA, powstało Centrum Edukacji Ekologicznej [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 23/11/2019 16:15

W Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wincentego Pola w Pile powstało Centrum Edukacji Ekologicznej. Z jego możliwości będą korzystać nie tylko uczniowie ogólniaka, ale także dzieci i młodzież z innych szkół oraz seniorzy.

Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile powstało w ramach wspólnego projektu Starostwa Powiatowego w Pile, Nadleśnictwa Zdrojowa Góra i Nadleśnictwa Kaczory. Całkowita wartość projektu to ponad 1,7 mln złotych, z czego ponad 1,1 mln stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

- Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej to kolejny element tego projektu. Wcześniej  urządziliśmy ścieżkę edukacyjną przy budynku starostwa, prowadzona jest kampania w mediach na temat ekologicznych zachowań, a nadleśnictwa kończą już modernizację i budowę  nowych ścieżek edukacji ekologicznej dla mieszkańców - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Centrum Edukacji Ekologicznej urządzono w wyremontowanej sali na parterze szkoły. - Centrum jest doskonale wyposażone i można w nim prowadzić ciekawe zajęcia dla osób w każdym wieku. Zakupione zostały m.in. zestawy mikroskopowe, tablica interaktywna, zestawy do doświadczeń do badania wody, gleby i powietrza. Na tarasie zamontowano stację meteo, dzięki której na bieżąco prowadzone są odczyty stanu pogody - tłumaczy nauczyciel z LO, Tomasz Wołowiec.

Dyrektor LO zapewnia, że z możliwości Centrum Edukacji Ekologicznej będą mogli korzystać nie tylko uczniowie jej szkoły. - Miejsce to będzie otwarte dla wszystkich. Będziemy zapraszać tu na lekcje pokazowe dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych, dla których jest opracowany odpowiedni program. Na lekcje zaprosimy również seniorów - mówi Angelika Zygmunt.

fot. Życie Piły
 

W I LO w Pile powstało Centrum Edukacji Ekologicznej [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama