W listopadzie Ośrodek Radioterapii w Pile przyjmie pierwszych pacjentów

ZDROWIE I MEDYCYNA, listopadzie Ośrodek Radioterapii przyjmie pierwszych pacjentów - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 18/10/2019 10:50

Znamy termin otwarcia Ośrodka Radioterapii w Pile. Działająca w strukturach Wielkopolskiego Centrum Onkologii placówka pierwszych pacjentów przyjmie w listopadzie. A w przyszłym roku w pilskim szpitalu ma powstać oddział onkologii.

Oficjalne otwarcie Ośrodka Radioterapii przy ulicy Rydygiera w Pile zaplanowano na 18 listopada 2019 roku.

Tego dnia oficjalnie i uroczyście otworzymy ośrodek, w pełni już przygotowany do napromieniania pacjentów. Oznacza to, że od tego dnia każdy pacjent, który będzie miał skierowanie od specjalisty do takiego leczenia będzie mógł uzyskać terapię w ośrodku w Pile. Jesteśmy przygotowani do planowania i realizacji radioterapii wszystkimi dostępnymi dzisiaj technikami

- powiedziała Życiu Piły kierownik Ośrodka Radioterapii w Pile, dr Agnieszka Żyromska.

Pilski Ośrodek Radioterapii - dzięki posiadanym dwóm aparatom terapeutycznym - będzie mógł napromienić w ciągu roku od 1000 do 1200 pacjentów.

I to nie jedyna dobra informacja dla pacjentów onkologicznych. W czwartek, 17 października członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski poinformował, że Zarząd Województwa wpisał w projekt przyszłorocznego budżetu kwotę dwóch milionów złotych na budowę oddziału onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Przekazanie również około dwóch milionów złotych na ten cel z przyszłorocznego budżetu zadeklarowały też władze Powiatu Pilskiego. Starosta pilski Eligiusz Komarowski dodał przy tym, że szpital będzie szukał także środków zewnętrznych na tę inwestycję. Niewykluczone jest wsparcie z budżetu centralnego.

Projekty budżetów - zarówno Województwa Wielkopolskiego, jak i Powiatu Pilskiego - z zapisanymi w nich pieniędzmi na budowę oddziału onkologicznego w pilskim szpitalu będą musieli jeszcze przyjąć radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Rady Powiatu w Pile, ale to wydaje się być tylko formalnością.

fot. Życie Piły
 

W listopadzie Ośrodek Radioterapii w Pile przyjmie pierwszych pacjentów komentarze opinie

  • Onkopacjentka - niezalogowany 2019-10-18 14:27:44

    To bardzo dobra informacja! Pacjenci onkologiczni, którym zaordynowano radioterapię wreszcie będą mogli korzystać z ośrodka w Pile, bliżej miejsca zamieszkania zamiast jeździć na wielotygodniowe pobyty do Poznania lub Bydgoszczy. Miejmy też nadzieję, że utworzenie oddziału onkologii w pilskim szpitalu nastąpi jak najszybciej i że Panowie w garniturach znowu o coś się nie posprzeczają. Póki jest się zdrowym nie ma się świadomości, jak istotny jest szybki i o odpowiednim standardzie dostęp do specjalistycznego leczenia onkologicznego. A chorują wszyscy - starzy, młodzi, kobiety, faceci, dzieci, ci w garniturach i ci w dresach.

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama