W ostrych słowach o paleniu śmieci. Nietypowy apel na tablicy ogłoszeń

REGION, ostrych słowach paleniu śmieci Nietypowy tablicy ogłoszeń - zdjęcie, fotografia
  • fot. FB/ Nie polecam w Złotowie
Życie Piły 06/11/2019 22:17

„Opamiętajcie się” - nawołuje anonimowy autor apelu o to, by w piecach i kominkach nie palić śmieci i plastiku. I choć apel ten zaczyna się „uprzejmą prośbą”, to jest wyrażony w ostrych słowach.

Kartki z tym apelem pojawiły się w Złotowie. Opublikowali je w internecie autorzy facebookowego profilu Nie polecam w Złotowie.

Do mieszkańców Złotowa i Gminy Złotów.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, żeby mieszkańcy przestali do k**** nędzy palić śmieciami i plastikiem w tych j******* piecach. Przecież jeszcze zimy nie ma, a j**** tak, że się nie da oddychać. Za prawdę powiadam Wam, że jak tylko zobaczę czarny dym, dzwonię na straż miejską, mandat to ok.500-5000zł.

Czy wy nie rozumiecie, że trujecie siebie i k**** innych, zwłaszcza dzieci i emerytów? A potem kolejki do lekarza, że szlag trafia.

Opamiętajcie się!

Pozdrawiam

- napisał na rozwieszonych na kilku tablicach ogłoszeniowych w Złotowie anonimowy autor apelu.

Czy Waszym zdaniem taki dosadny apel może trafić do mieszkańców? Czekamy na Wasze komentarze.

fot. Facebook/ Nie polecam w Złotowie

W ostrych słowach o paleniu śmieci. Nietypowy apel na tablicy ogłoszeń komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 06:45:50

    Dopoki bedzie sie oplacac palic plastikiem to beda to robic boand.jest za darmo. Trzeba wprowadzic kaucje za plastik(butelki) I kazdy bedzie oddawac butelki do sklepu/skupu a nie do pieca...

  • witch-doctor - niezalogowany 2019-11-07 07:03:53

    Popieram przedmówcę, wprowadzić przepis o grubszych butelkach i kaucjach na nie, podobnie jak w Niemczech, tam to działa znakomicie. Nie trzeba wymyślać, wystarczy podpatrzeć tych co sobie z tym radzą.

  • gość 2019-11-07 07:27:21

    Jeśli do wielu nie trafia tłumaczenie, że węglowodory z których składa się popularny plastik są rakotwórcze, a spalanie plastiku to uwalnianie tych związków do atmosfery, że to prosta recepta na raka, na śmierć. To nie kwestia, czy coś się komuś opłaca, to kwestia zwyczajnej świadomości, a raczej nieświadomości i niedouczenia. Skoro zakazy nie działają... do zdrowego rozsądku nie ma co się odwoływać, to widać części społeczeństwa trzeba tak wprost napisać, może zrozumieją.

  • Karol - niezalogowany 2019-11-07 09:24:49

    Największy syf wypuszczają ci co mają piece i kominki, ale także warsztaty. Palą co się da :wszelkie śmieci, meble itp. W Pile najgorzej ostatnio było na tzw. Dołkach. Na Kossaka o 4 rano nie szło ujechać rowerem tak dusiło. A co będzie jak przyjdzie większe zimno. Ci co palą w piecach CO powinni być jakoś kontrolowanie albo płacić jakieś większe opłaty za emisję syfu. A tam gdzie są piece kaflowe miasto niech przyłączy do MEC-u, ale jak zwykle w Pile nie mają na to pieniędzy. Nie sądzę że apel tej osoby coś da, cham zawsze będzie chamem i będzie palił czym się da byle było ciepło

  • gość 2019-11-07 11:03:07

    w Kaczorach ta sama sytuacja. śmierdzi ledwo się zaczyna godzina 16.
    Nie da się nawet domu przewietrzyć.... nie wiem czy nagrany film starczy aby wstawić gdzieś na forum aby delikwent poniósł konsekwencje.

  • Młody - niezalogowany 2019-11-07 11:12:17

    W piecach palą chamy a o tych co przywożą śmierci z zagranicy i podpalają wysypiska to ani słowa.

  • gość 2019-11-07 12:22:23

    uświadomienie ale i finase musi się nieopłacac

  • Gość Hej - niezalogowany 2019-11-07 17:31:52

    Czy autor listu jest tak ograniczony umysłowo, że nie rozumie, że ludzie nie mają jak wywalić śmieci wielo gabarytowych więc palą w piecach bo nie każde gospodarstwo domowe III RP ma samochod transportowy, a kontener kosztuje około 500 zł, a poza tym to ludzie palą śmieci bo nie stać ich na zakup pieca "nie-kopciucha" i nie stać ich na zakup polan czy groszku...... Czy to jest aż tak trudne do zrozumienia? Zamiast donosić jak rudy z "blok ekipa" autor mógłby dać pomoc/przyklady jak można palić nie śmiecmi itp.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 18:44:11

    Trzeba donosić na tych trucicieli!!!
    Dostaną parę mandatów to pójdą po rozum do łba!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 21:35:33

    A gdzie Straż Miejska. Dlaczego nie ma kontroli i mandatów. Też mieszkam w takiej dzielnicy gdzie wyjść na zewnątrz nie mozna, okien lepiej tez nie otwierac masakra. Trzeba podjąc wspólną akcję koniec z truciem siebie i mnie

  • gość 2019-11-10 20:38:52

    Bo straż miejska tylko potrafi wozić d..... w samochodzie !

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie