18°C umiarkowane opady deszczu

W Pile, na dworcach i w Zakrzewie. XXVI Festiwal Blues Express

WYDARZENIA, dworcach Zakrzewie Festiwal Blues Express - zdjęcie, fotografia

To jedyne takie połączenie bluesa z koleją i dobrą zabawą. Przed nami XXVI Festiwal Blues Express. W tym roku bluesowa ciuchcia pojedzie nową trasą.

- Istotą i najważniejszym elementem całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę ale przede wszystkim ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych z bardzo kiedyś ważnym szlakiem kolejowym oraz promocję muzyki bluesowej. Pociąg kończy bieg w Zakrzewie ale to nie koniec festiwalu. Po wybrzmieniu ostatnich dźwięków kapeli bluesowej, grającej na dworcu w Zakrzewie pasażerowie pociągu przenoszą się nad Jezioro Proboszczowskie gdzie w zaimprowizowanym, leśnym amfiteatrze rozpoczyna się koncert finałowy. W koncercie bierze udział czołówka polskiej sceny bluesowej oraz goście z różnych zakątków świata - mówią organizatorzy Blues Expressu.

Główny dzień festiwalu to sobota, 7 lipca. Ale Blues Express zacznie grać już w piątek, 6 lipca. W piątek, o 18.30 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej w Pile zagrają: Highway Blues Band, Cotton Wing i Makar & Children Of The Corn.

W sobotę blues będzie rozbrzmiewał już też na dworcach w Wielkopolsce. - 26. raz startuje blues pod parą, tym razem z nowymi dworcami na trasie, w Krzyżu Wlkp. i Trzciance. Wiemy już, że przyciągnie zarówno fanów bluesa, jak i kolei - mówi pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Blues Express, Henryk Szopiński.

Bluesowy ekspres wyruszy 7 lipca o godzinie 12:38 z Dworca Letniego w Poznaniu, gdzie pasażerów pożegna grupa Stara Szkoła. W tym roku, z powodu prac remontowych torów na odcinku Poznań - Piła, trasa bluesowego pociągu będzie przebiegać nieco inaczej niż dotychczas. Blues Express pojedzie tym razem przez Krzyż (tam zagra Blueska Blues Band, godz, 14.26 - 15.30), Trzciankę (Blues Junkers, godz. 16.16 - 16.44) do Piły (Tortilla, godz. 17.14 - 17.45), a dalej przez Krajenkę (Cherries In Ski, godz. 18.16 - 18.54), Złotów (Moscow Beatballs, godz. 19.06 - 19.35) do Zakrzewa (Highway, godz. 19.47 - 20.12). 

W Zakrzewie, nad jeziorem Proboszczowskim, o godzinie 20.00 w sobotę rozpocznie się koncert finałowy Blues Expressu. Zagrają: Chuck Frazier & Brick House, Sebastian Riedel & Cree, Karen Edwards & Eljazz Trio, Blues Flowers, Open Blues i Electric Blues Band.

Informacje o Blues Expressie 2018 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu.

W Pile, na dworcach i w Zakrzewie. XXVI Festiwal Blues Express komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl