21°C bezchmurnie

Wiceprezes Polonii Piła usłyszał zarzuty

ŻUŻEL, Wiceprezes Polonii Piła usłyszał zarzuty - zdjęcie, fotografia

Wiceprezes Polonii Piła usłyszał zarzut podrobienia faktur i posłużenia się nimi. Tomasz Ż. sam zgłosił się w piątek do Prokuratury Rejonowej w Pile.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości finansowych w Klubie Żużlowym Polonia Piła. Przypomnijmy - prokuratura wszczęła postępowanie m.in po tym jak przedstawiciele Urzędu Miasta złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Polonii. Chodzi o posługiwanie się podrobionymi fakturami na zakup motocykli o wartości około 160 tysięcy złotych przy rozliczeniu miejskiej dotacji. Jeszcze przed zawiadomieniem Urzędu Miasta do prokuratury wpłynął też anonim z zarzutami wobec zarządu Polonii. Po jego analizie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wystąpiła do prokuratury również policja. Do czasu wyjaśnienia sprawy miasto wstrzymało wypłatę przyznanej Polonii dotacji w kwocie około 300 tysięcy złotych. 

W piątek do pilskiej prokuratury ze swojej inicjatywy zgłosił się wiceprezes Polonii, Tomasz Ż. - Mężczyzna oświadczył, że po uzyskaniu informacji medialnych o wszczęciu postępowania chciałby dobrowolnie złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa podrobienia faktur i posłużenia się nimi. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i w tej chwili są podejmowane czynności mające na celu sprawdzenie okoliczności, które ten mężczyzna podał oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, które zostały w przesłuchaniu podniesione - mówi Prokurator Rejonowy w Pile, Magdalena Roman. 

W związku ze sprawą przesłuchano już także inne osoby. Jak na razie zeznawały one w charakterze świadków. Nie jest jednak wykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby. Śledczy zabezpieczyli też dokumentację w Klubie Żużlowym Polonia Piła. - Wyniki przeprowadzonych do tej pory czynności pozwoliły na przedstawienie dziś zarzutu tej konkretnej osobie - dodaje prokurator Magdalena Roman.

Śledczy nie mówią jednak o szczegółach wyjaśnień złożonych przez wiceprezesa Polonii Piła. - Ta sprawa jest w toku. Wykonywane są czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności - tłumaczy szefowa pilskiej prokuratury.


Wiceprezes Polonii Piła usłyszał zarzuty komentarze opinie

  • Troba - niezalogowany 2018-07-27 15:55:06

    Na jego miejsce przyjdzie kolejny krętacz i kombinato . . . . dla zadowolenia kibolskiej gawiedzi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl