Wkrótce otwarcie pilskiego hospicjum. Negocjacje z NFZ zakończone [ZDJĘCIA]

ZDROWIE I MEDYCYNA, Wkrótce otwarcie pilskiego hospicjum Negocjacje zakończone [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 07/09/2019 18:09

Już wkrótce hospicjum w Pile otoczy opieką pierwszych pacjentów. „To nasze wspólne dzieło” - mówią działacze Towarzystwa Pomocy Chorym.

Nowo wybudowane hospicjum przy ulicy Królewskiej w Pile jest już gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentów. Placówka oficjalnie rozpocznie działalność 1 października.

Kilka dni temu Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął postępowanie o zawarcie umów na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze. Umowę na takie świadczenia NFZ ma podpisać m.in. z pilskim Towarzystwem Pomocy Chorym, które utworzyło i będzie prowadziło pilskie hospicjum stacjonarne.

Mieliśmy marzenie, żeby stworzyć miejsce dla chorych, którzy wymagają całodobowej opieki, bo takiego miejsca w naszym regionie dotychczas nie było. I to marzenie po dziesięciu latach udało się zrealizować. A stało się to nie tylko dzięki naszym staraniom i uporowi, ale i dzięki wielu ludziom, którzy nam pomagali kiedy ta pomoc była potrzebna

- mówił w sobotę prezes Towarzystwa Pomocy Chorym Paweł Wiszniewski, dziękując darczyńcom.

- Decyzja NFZ oznacza, że mamy finansowanie na prowadzenie hospicjum i dzięki temu możemy zacząć pracę - tłumaczy Paweł Wiszniewski. Umowa z NFZ ma dotyczyć finansowania dwudziestu "łóżek" Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego. Docelowo w pilskim hospicjum mieścić się będzie trzydzieści łóżek opiekuńczo-leczniczych, pięć łóżek dla chorych paliatywnych i pięć łóżek hospicjum dziecięcego.

- Zainteresowanie rodzin chorych jest ogromne. Niemal każdego dnia kilka osób pyta nas o to kiedy przyjmiemy pierwszych pacjentów - mówi dyrektor pilskiego hospicjum, Alicja Graczyk.

Działaczom TPCh udało się już też skompletować kadrę do pracy w hospicjum. - Były z tym pewne problemy, ale na dziś mamy już sześciu lekarzy - neurologów, psychiatrę, kardiologa i internistę. Mamy też pielęgniarki i opiekunów - bardzo dużo opiekunów, z czego bardzo się cieszymy - dodaje Alicja Graczyk.

Umowa z NFZ nie oznacza jednak, że pilskie hospicjum nie będzie potrzebowało dodatkowego wsparcia. Wręcz przeciwnie. Towarzystwo Pomocy Chorym cały czas apeluje o pomoc finansową i rzeczową. Jak można pomóc - dowiecie się odwiedzając stronę internetową TPCh.

13 października w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zasili konto pilskiego hospicjum.

 

fot. Życie Piły

Wkrótce otwarcie pilskiego hospicjum. Negocjacje z NFZ zakończone [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama