PILNE

Wybory prezydenckie w Pile. Na kogo oddasz swój głos? [sondaŻP]

WYBORY 2018, Wybory prezydenckie oddasz swój głos [sondaŻP] - zdjęcie, fotografia
  • Piotr Głowski (fot. Życie Piły)
  • Jan Lus (fot. Życie Piły)
  • Błażej Parda (fot. Życie Piły)
  • Marcin Porzucek (fot. Życie Piły)

21 października odbędą się wybory samorządowe. W sondzie Życia Piły pytamy Was o to, na kogo oddalibyście swój głos w wyborach prezydenta Piły, gdyby te odbywały się dziś.

O wybór na urząd prezydenta Piły w jesiennych wyborach samorządowych ubiegać się będą:

- Piotr Głowski (Koalicyjny KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)
- Jan Lus (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem)
- Błażej Parda (Komitet Wyborczy Kukiz`15)
- Marcin Porzucek (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Wszyscy kandydaci, którzy stają do walki o fotel prezydenta Piły w tegorocznych wyborach, rywalizowali ze sobą również w wyborach samorządowych w 2014 roku. Piotr Głowski wygrał wówczas wybory w pierwszej turze, zdobywając 60,49% poparcia (13 685 głosów). Na Marcina Porzucka oddano 3 727 głosów (16,48%), na Jana Lusa - 3 490 głosów (15,43%), a na Błażeja Pardę - 1 174 głosy (5,19%). W wyborach 2014 roku o urząd prezydenta Piły walczył też Włodzimierz Lewiński, na którego oddano 546 głosów (2,41%).

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, natomiast ewentualna druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 4 listopada. Więcej o kandydatach i kampanii przeczytacie w serwisie wyborczym Życia Piły - #PiłaWybiera.

Reklama

Wybory prezydenckie w Pile. Na kogo oddasz swój głos? [sondaŻP] komentarze opinie

  • JORG - niezalogowany 2018-10-02 16:15:36

    PORZUCEK MŁODOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ !

  • gość 2018-10-02 16:59:19

    PORZUCEK MŁODOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ????????? Wszystkie pisiory robią to,co karze zramolały prezes partii. Wymyśl coś mniej głupiego.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 19:07:07

    Tylko Głowski.Czas wyeliminować PiS zycia Piły.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 19:46:57

    Leje na te wybory, na pewno nie pójdę głosować!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-02 21:26:20

    Tylko Pan Głowski

  • Gość przeciw platformie - niezalogowany 2018-10-02 21:26:55

    Głowski ? Brak żużla, markety i markety brak przemysłu sportu który jest niezmiernie ważny do promowania miasta a nie tylko ronda !! Niech podadzą infornacje publicznie ile na to kredytów musieli pobrać i my będziemy za t9 płacić kosztem podnoszenia podatków czynszow wody i rachunków i reklamy pracuj w pile bo podatkow brakuje a gdzie tej pracy szukać? W markecie ? Urzędy, gazownie , energetyka obstawiona ziomkami! Pozdro dla platformowcow

  • Portos - niezalogowany 2018-10-03 09:52:03

    Na pewno nie będę głosował na pis_dzielca . . . spadochroniarza z Kielc. Pamiętacie spadochroniarz z Wa-wy Kraczkowskiego? durni zaczadzeni pilanie wybrali go do sejmu a on zrobił ich w balona. Wszyscy PiS-owscy spadochroniarze Piłę mają w du@ie. Z tym podrzutkiem będzie tak samo.

  • gość 2018-10-03 10:41:09

    czy na tym portalu jest moderator, chyba nie, zamiast argumentów obelgi.

  • gość 2018-10-03 12:08:04

    Gość z komentarzem z godz.10:41:09 tęskni za cenzurą . . . chyba jakiś SB-ek albo PiS-dzielec.

  • gość 2018-10-03 12:15:33

    Złodziej precz tylko Marcin Porzucek na Prezydenta .

  • gość 2018-10-04 08:14:44

    Tylko P. Głowski, kto myśli inaczej i nie widzi jak bardzo zmieniła się Piła za czasów sprawowania urzędu przez obecnego prezydenta to bardzo przepraszam, ale powinien udać się do okulisty. Kto mówi o tym, że to kwestia zadłużenia budżetu, to niestety świadczy o jego kompletnej niewiedzy w zakresie wydatków publicznych. Większość inwestycji jest realizowana przy wykorzystaniu środków UE, więc chyba lepiej zainwestować 10-15% wkładu własnego niż 100% ?? Piła zmieniła się nie tylko infrastrukturalnie, czyli drogi, chodniki, place zabaw, itp. ale również gospodarczo co jest zauważalne przez wielomilionowe inwestycje dużych podmiotów gospodarczych w specjalnie utworzonych nowych strefach przemysłowych, a to z kolei będzie niedługo procentować w podatkach, co oznacza większe pieniądze na inwestycje w mieście.

  • Paweł - niezalogowany 2018-10-04 12:10:25

    W pełni zgadzam się z przedmówcą w kwestii zadłużania miasta. Wybiorę Głowskiego bo wiem czego się spodziewać natomiast zupełnie nie wiem czego oczekiwać od Pana Porzucka którego aktywność z Piłą jest związana tylko z publikacją felietonów politycznych na konkurencyjnym portalu dotyczącym naszego miasta - i jeśli mnie pamięć nie myli ŻADEN nie dotyczył realnych spraw związanych z Piłą.

  • gość 2018-10-05 15:05:30

    a dlaczego Straż Miejska nie interweniuje w kwestii instalowania banerów wyborczych w pasie drogowym? Na Kossaka przy Galerii Kasztanowej, Na Bydgoskiej przy Lidlu, na Kusocińskiego przy Lidlu? Rozpraszają kierowców te gęby na banerach...

  • gość 2018-10-05 18:44:32

    Tylko PORZUCEK. Pile potrzeba nowego gospodarza!

  • gość 2018-10-06 20:11:12

    PIS za burte

  • gość 2018-10-09 16:29:07

    Tylko nie Głowski, 1 kadencja świetna - a teraz układy i prywata powoduje dramat, a PO wyborach rozwalą Piłę....

  • gość 2018-10-09 20:18:06

    Ludzie, ile w Was nienawiści do przeciwników politycznych, przecież po wyborach dalej będziemy żyć obok siebie. Życzę wszystkim którzy wezmą udział w najbliższych wyborach obojętnie na Kogo zagłosują by Wasz głos był oddany za konkretnym kandydatem, a nie przeciw drugiemu.

  • były woborca PO - niezalogowany 2018-10-09 21:46:37

    wygra stary etap w nowej nazwie ponieważ mieszkańcy nie są gotowi na zmiany

  • gość 2018-10-11 22:07:14

    Podrzucam, wyrzucam

  • gość 2018-10-14 19:36:10

    TYLKO PORZUCZEK

  • gość 2018-10-15 12:46:59

    czas wyeliminowac PO z rządów w pile !!! 8 lat ich nieudolnych rządów juz wystarczy !!! Czas na PIS

  • gość 2018-10-15 19:46:59

    Osobiście za PO nie jestem, ale dzieki Głowskiemu Piła w moich oczach się rozwija. Powodzenia :)

  • gość 2018-10-17 13:39:28

    Niech wygra ten kto uzyska większość, szanujcie demokracje i poglądy innych.

  • gość 2018-10-17 13:44:00

    Rozmawiajcie na argumenty, nie obrażajcie ludzi o innych poglądach.