Wycinka drzew. „Zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia”

PIŁA, Wycinka drzew „Zagrażają bezpieczeństwu ludzi mienia” - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 30/10/2019 12:30

„Letnia susza odbiła się na stanie zdrowotnym drzew rosnących na terenie Piły” - informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Pile. Trwa wycinka drzew zagrażających bezpieczeństwu.

Wycinka obejmuje w sumie kilkadziesiąt drzew na terenie całego miasta.

Przewidziane są do usunięcia drzewa m.in. przy ul. Nowowiejskiego, ul. Krynicznej (teren placu zabaw), ul. Medycznej, pl. Domańskiego, al. Jana Pawła II, ul. Tczewskiej, ul. Wypoczynkowej, w Parku nad Gwdą im. Tekli Budnowskiej, ul. Wawelskiej, ul. Dąbrowskiego i innych miejscach znajdujących się na terenach stanowiących własność miasta Piły. Usuwanie drzew odbywa się na podstawie uzyskanych wcześniej stosownych zezwoleń wydanych przez Starostę Pilskiego

- informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Pile.

Jak zapewniają urzędnicy wycinane sa tylko te drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia.

Tegoroczna letnia susza odbiła się na stanie zdrowotnym drzew rosnących na terenie Piły. Długotrwały brak opadów w okresie pełnej wegetacji doprowadził do zamarcia bardzo dużej ilości drzew lub znacznego pogorszenia się ich stanu zdrowotnego.  W związku z tym oraz mając na uwadze zakończenie okresu lęgowego ptaków rozpoczęto usuwanie drzew stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia

- czytamy w komunikacie ZDiZ.

fot. Życie Piły

Wycinka drzew. „Zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia” komentarze opinie

 • gość 2019-10-30 16:15:16

  Tegoroczna susza... hehe, tłumaczenia dla naiwnych. Jakby nigdy wcześniej suszy nie było.

 • gość 2019-10-30 18:23:26

  A posadzą nowe drzewa? bo Piła, która robiła wrażenie na przyjezdnych zielenią i przestrzeniami staje się coraz bardziej betonowa, w każda przestrzeń wciskane są zabudowania? chęć zysku nie zna granic, a zapłacą za to przyszłe pokolenia coraz gorszym zdrowiem, niestety.

 • gość 2019-11-01 18:22:34

  Jak sobie przypomnę Piłę z przed dwudziestu lat: piękną, zieloną i teraz wszechobecny beton to mnie krew zalewa ! Wybetonowali i zabudowali wszystkie skwery w atrakcyjnych miejscach a teraz darcie ryja o smog !
  A gdzie obwodnice !!!

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama