Wyprzedaże i puste półki. Co dalej z Tesco w Pile? [ZDJĘCIA]

BIZNES I PRACA, Wyprzedaże puste półki dalej Tesco [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 20/08/2019 10:29

Obniżki cen, wyprzedaże i puste półki na niektórych działach. Jaka przyszłość czeka hipermarket Tesco przy ulicy Bydgoskiej w Pile?

Od jakiegoś czasu w hipermarkecie Tesco przy ulicy Bydgoskiej w Pile klientów witają obniżki cen, wyprzedaże i puste półki na niektórych działach. Niekiedy też do kas tworzą się ogromne kolejki. Wszystko to w związku ze zmianami, jakie w swoich polskich sklepach wprowadza sieć Tesco.

Tesco chce skoncentrować swoją obecność w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki. W ramach tych działań sieć zamierza sprzedać w najbliższym czasie osiem swoich sklepów w Polsce.

Jak poinformowali portal Życie Piły przedstawiciele biura prasowego Tesco Polska - sklep przy ulicy Bydgoskiej w Pile nie jest przeznaczony do sprzedaży.

Nieustannie pracujemy nad budowaniem sieci sklepów, która odpowiada na oczekiwania klientów, a równocześnie osiąga określone progi rentowności. Wcześniej informowaliśmy naszych pracowników o planach skupienia się na mniejszych formatach sklepów. Częścią procesu jest sprzedaż ośmiu placówek - nie dotyczy to sklepu w Pile. Pierwszy etap zmian zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z uproszczeniem asortymentu we wszystkich sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Stąd wyprzedaż części produktów także w Państwa sklepie

- informuje nas biuro prasowe Tesco Polska.

- Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi - mówi prezes Tesco w Europie Środkowej, Matt Simister.

Zmiany organizacyjne w sklepach Tesco wiążą się też ze zwolnieniami pracowników. Sieć nie informuje jednak o szczegółach.

Zgodnie z przepisami prawa, będziemy na bieżąco informować urzędy pracy oraz związki zawodowe działające w naszej firmie o liczbie osób, których stanowisk może dotyczyć proces zmian. Ostateczną liczbę osób, które zakończą pracę w naszej firmie poznamy po zakończeniu okresów konsultacji. Będziemy dążyć do minimalizowania tej liczby

- napisali odpowiadając na pytania portalu Życie Piły przedstawiciele biura prasowego Tesco Polska.

- Zmiany te są częścią naszej pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce i kontynuacją wcześniejszych pozytywnych doświadczeń z dopasowywaniem asortymentu i zmniejszaniem powierzchni największych hipermarketów. Najbliższe tygodnie to dla nas okres pełen wyzwań, wierzę jednak, iż nasi klienci docenią tę zmianę - mówi dyrektor zarządzający Tesco Polska, Martin Behan.

Hipermarket Tesco przy ulicy Bydgoskiej w Pile działał początkowo jako sklep całodobowy. Kilka lat temu zmieniono godziny otwarcia i obecnie sklep czynny jest do godziny 22.00. Jakiś czas temu sieć zamknęła sklep Tesco przy ulicy Wyspiańskiego w Pile.

fot. Życie Piły

Wyprzedaże i puste półki. Co dalej z Tesco w Pile? [ZDJĘCIA] komentarze opinie

 • gość 2019-08-20 10:47:02

  Sklep jest czynny do 21

 • gość 2019-08-20 16:16:02

  na alkohol tez wyprzedaze?

 • kaczorowik - niezalogowany 2019-08-21 07:28:08

  a wystarczyło otworzyć kasy a nie bawić się w samoobsługowe
  wolę chodzić do Lidla bo tam jak potrzeba to jest nawet 5 kas otwartych a nie te badziewne tesco

 • gość 2019-08-21 12:47:26

  W Lidlu śmierdzi i same bamberstwo tam kupuje te bzdety

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 15:22:26

  W Szczecinie to samo się dzieje puste pułki.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 21:44:15

  Dyskonty sprzedają tanie słabe podróbki i w tym cały problem. Większość z ludzikow łapie się na proste sztuczki marketingowe i przepłaca za słabizne, tanie badziewka. Witaj w polsze.

 • Lipjar - niezalogowany 2019-09-07 10:39:34

  Mieszkam koło Tesco w Pile ale ceny produktów są wyższe od 50 razy mniejszego sklepu Stokłosy przy Lelewela .A jak mam zrobić większe zakupy to wolę pojechać do Biedronki przy bydgoskiej .Teraz to wogóle tam nie zajrzę

 • gość 2019-09-11 14:23:18

  samoobsługowe kasy to jest porażka.. w życiu tam więcej nie pójdę.

 • Ja - niezalogowany 2019-10-16 08:15:37

  Też tam przestałem chodzić ze względu na te kasy samoobsługowe....

 • Jan - niezalogowany 2019-11-16 00:21:14

  Też nie kupuję tam że względu na kasy samoobsługowe.To badziewie i olewanie klienta. Po za tym śmierdzące wędliny krojone kupiłem . Ceny wcale nie niskie.

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama