18°C umiarkowane opady deszczu

Z kim będzie rządził kolejny prezydent Piły? Kandydaci o swoim zapleczu

WYBORY 2018, będzie rządził kolejny prezydent Piły Kandydaci swoim zapleczu - zdjęcie, fotografia

Piotr Głowski ogłosił niedawno, kto zajmie stanowiska wiceprezydentów, jeśli on ponownie zostanie wybrany na urząd prezydenta Piły. Sprawdziliśmy kogo na swoich zastępców szykują pozostali kandydaci - Eligiusz Komarowski, Jan Lus i Marcin Porzucek.

Obecny prezydent Piły, Piotr Głowski ogłosił, że jeśli wygra jesienne wybory samorządowe to na stanowiskach wiceprezydentów, a także skarbnika i sekretarza gminy nie przewiduje zmian personalnych. Oznacza to, że funkcje te - w przypadku wygranej Piotra Głowskiego - nadal pełnić będą: Krzysztof Szewc, Beata Dudzińska, Ewelina Ślugajska i Roman Szarzyński. - To są osoby, które współpracują ze mną od lat. I jako że pojawiły się spekulacje o zmianach w tym ścisłym zespole, chcę powiedzieć że jeśli będę miał taką możliwość i będę decydował o składzie najbliższych współpracowników również w kolejnej kadencji, to chciałbym żeby ten zespół nadal mi towarzyszył i dalej zmieniał miasto - mówił Piotr Głowski. - To jest zespół fachowców. Każdy zna swoją rolę i zadania i wie dokąd chcemy podążać - dodał.

Piotr Głowski zaznaczył też, że zawarta niedawno przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną Koalicja Obywatelska nie zakłada powyborczego podziału stanowisk. - Chcemy współpracować pod szyldem Koalicji Obywatelskiej w całej Północnej Wielkopolsce, ale w naszym porozumieniu nie żadnych zapisów związanych ze stanowiskami czy osobami. Chodzi o kompetencje ludzi. Przede wszystkim trzeba wygrać wybory, a później dopiero można rozmawiać o takich szczegółach - dodał Piotr Głowski.

Sprawdziliśmy też kogo na swoich zastępców szykują pozostali kandydaci na urząd prezydenta Piły. Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości zapowiada, że decyzje odnośnie składu kierownictwa Urzędu Miasta po ewentualnej wygranej będzie ogłaszał dopiero w momencie, kiedy oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza. - Myślę, że wśród moich najbliższych współpracowników będzie na pewno przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina, z którym współpracujemy w ramach Zjednoczonej Prawicy. Polityczny racjonalizm podpowiada też, że warto zachować również miejsce dla potencjalnych koalicjantów w Radzie Miasta. Przy powrocie do proporcjonalnej ordynacji, sytuacja w której jedna formacja polityczna będzie mieć większość w Radzie Miasta jest mało prawdopodobna, dlatego przypuszczam że niezbędne będą koalicje. Warto wtedy dzielić się odpowiedzialnością za miasto z potencjalnymi koalicjantami - powiedział Życiu Piły poseł PiS - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Piły, Marcin Porzucek.

Kandydat Zjednoczonej Lewicy, Jan Lus również nie chce operować konkretnymi nazwiskami, ale zapewnia że "ma obietnicę współpracy od osób, które się na tym znają". - Jeżeli dojdzie do drugiej tury wyborów i ja w niej będę - wtedy ogłoszę nazwiska - powiedział Życiu Piły Jan Lus. - Nie wykluczam jednak, że jeśli zostałbym prezydentem to zaproponowałbym współpracę jednej z osób które dziś zajmują stanowiska wiceprezydentów. Gwałtowna zmiana obsady mogłaby grozić brakiem kontynuacji tego, co zostało zaczęte, a nie wszystko przecież jest złe. Są i dobre działania, które prowadzą Piłę w kierunku rozwoju. Uważam też, że niezbędna jest współpraca byłych prezydentów. Gdybym to ja został prezydentem dążyłbym to tej współpracy z moimi poprzednikami. Jeśli zaś chodzi o zarządzanie - mam osobę, która zna się na tym i chce podjąć to wyzwanie - powiedział Życiu Piły Jan Lus.

O urząd prezydenta Piły najprawdopodobniej będzie ubiegał się też szef Porozumienia Samorządowego, obecny starosta pilski. Jak na razie Eligiusz Komarowski zadeklarował chęć startu w wyborach, jednak nie jest jeszcze oficjalnie kandydatem. Na nasze pytanie o to, kogo szykuje na swoich zastępców odpowiedział, że zdradzi to w momencie gdy jego kandydatura zostanie ogłoszona.


Z kim będzie rządził kolejny prezydent Piły? Kandydaci o swoim zapleczu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl