21°C bezchmurnie

Zatrucie dopalaczami. Zarzuty i areszt dla 20-latka

NARKOTYKI, Zatrucie dopalaczami Zarzuty areszt latka - zdjęcie, fotografia

20-letni mieszkaniec Wałcza podejrzany o rozprowadzanie dopalaczy usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Sprawa ma związek z serią zatruć dopalaczami w Wałczu. Od środy 107. Szpital Wojskowy w Wałczu przyjął osiem osób w wieku od 16 do 37 lat, u których podejrzewa się zatrucie środkami psychoaktywnymi. Jedna z nich po udzieleniu pomocy wróciła do domu. - Wszystkie te osoby trafiły do szpitala z zaburzeniami świadomości. Część z nich znajdowała się już w stanie śpiączki wywołanej tymi środkami - mówi Robert Sokołowski, zastępca dyrektora 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu.

W czwartek policjanci z Wałcza zatrzymali osobę, która może mieć związek z rozprowadzaniem dopalaczy i serią zatruć. W niedzielę Sąd Rejonowy w Wałczy zdecydował, że zatrzymany 20-letni mieszkaniec Wałcza najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut z artykułu 160 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Lekarze i śledczy czekają jeszcze na wyniki badań laboratoryjnych, które potwierdzą czym dokładnie zatruły się hospitalizowane w wałeckim szpitalu osoby. Policja apeluje przy tym o rozwagę. - Ten apel kierujemy do wszystkich osób, które weszły w posiadanie substancji w postaci białego proszku lub zielonego suszu. Zażycie tych substancji grozi utratą zdrowia, a nawet życia - mówi mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

 

fot. CBA (zdjęcie ilustracyjne)


Zatrucie dopalaczami. Zarzuty i areszt dla 20-latka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl