16°C bezchmurnie

Zatrzymali pijanego kierowcę i oddali go w ręce policji. 55-latek miał ponad dwa promile

POLICJA, Zatrzymali pijanego kierowcę oddali ręce policji latek miał ponad promile - zdjęcie, fotografia

Dwoje młodych ludzi zatrzymało pijanego kierowcę. 55-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 22 pod Wałczem. - Poruszający się osobowym autem młodzi ludzie zauważyli jadącego tzw. „zygzakiem” Volkswagena Golfa. Kierujący Golfem  zjeżdżał raz do lewego, to do prawego pasa ruchu, ponadto włączał mylnie kierunkowskazy. Widzący to zachowanie młody kierowca osobówki nie był obojętny i natychmiast zawrócił za najprawdopodobniej pijanym kierowcą. W tym czasie pasażerka skontaktowała się z numerem alarmowym 112, informując o zdarzeniu - relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

W pewnym momencie kierowca Golfa zatrzymał się na jednym z osiedli. Wtedy jadący za nim młodzi ludzie przystąpili do działania. - Młody kierowca zatrzymał swój pojazd, podbiegł do Golfa i odebrał pijanemu kierowcy kluczyki - dodaje Beata Budzyń.

Po chwili na miejscu zjawił się policyjny patrol. Jak się okazało - kierowca Golfa, 55-letni mieszkaniec Wałcza,  miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
 

fot. materiały prasowe policji (zdjęcie ilustracyjne)

Zatrzymali pijanego kierowcę i oddali go w ręce policji. 55-latek miał ponad dwa promile komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl