26°C bezchmurnie

Zniżki dla pilan po 60 roku życia. Będzie Pilska Karta Seniora

PIŁA, Zniżki pilan życia Będzie Pilska Karta Seniora - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Piły, którzy ukończyli 60 lat będą mogli liczyć na zniżki i dodatkowe przywileje. Powstaje Pilska Karta Seniora.

Nad projektem uchwały w tej sprawie we wtorek, 29 maja pochylą się pilscy radni. Jeśli uchwała zostanie przyjęta - a wszystko na to wskazuje - to Pilska Karta Seniora wejdzie w życie od 1 września 2018 roku. 

- Program zakłada włączenie miejskich jednostek organizacyjnych, spółek z udziałem kapitału gminy oraz firm prywatnych do działań na rzecz poprawy jakości życia i aktywizacji pilskich seniorów. Dzięki uczestniczeniu w programie, seniorzy będą mogli skorzystać z promocji i ofert przygotowanych przez firmy i instytucje specjalnie z myślą o nich - czytamy w projekcie uchwały. Jak na razie nie wiadomo jednak jakie to będą promocje. Najprawdopodobniej seniorzy będą mogli liczyć m.in. na tańsze bilety na wydarzenia kulturalne w Regionalnym Centrum Kultury. 

Do programu będą mogły przystąpić też prywatne firmy, które przygotują własną ofertę dla posiadaczy Pilskiej Karty Seniora.

Według danych z końca 2016 roku w Pile w wieku powyżej 60 roku życia mieszkało 17 978 osób, co stanowi 24,3% ogółu mieszkańców Piły.

 

fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Zniżki dla pilan po 60 roku życia. Będzie Pilska Karta Seniora komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl