21°C bezchmurnie

Żywa Kotwica na kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

PIŁA, Żywa Kotwica kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - zdjęcie, fotografia
 • fot. Życie Piły (archiwum)
  fot. Życie Piły (archi...
 • fot. Życie Piły (archiwum)
  fot. Życie Piły (archi...
 • fot. Życie Piły (archiwum)
  fot. Życie Piły (archi...
 • fot. Życie Piły (archiwum)
  fot. Życie Piły (archi...

1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - podobnie jak w poprzednich latach - w Pile utworzony zostanie żywy symbol Polski Walczącej.

Wydarzenie odbędzie się 1 sierpnia o 17.00 na placu przy skrzyżowaniu ulic Okrzei i Drygasa w Pile. - W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego podobnie jak w roku ubiegłym spotykamy się pod muralem Żołnierzy Wyklętych na ulicy Okrzei aby stworzyć żywy symbol Polski Walczącej i w ten sposób minutą ciszy uczcić bohaterów Powstania! Wszystko to dla Bohaterów Warszawy, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny! Dla Nas! Podziękujmy Im za to! - mówią organizatorzy wydarzenia z grupy Pilscy Patrioci.

1 sierpnia o 17.00 w Pile zawyją syreny, a uczestnicy wydarzenia zgromadzeni na placu przy ul. Okrzei odśpiewają hymn państwowy i odpalą race. Przy tej okazji organizatorzy wydarzenia zachęcają do wysyłania kartek pocztowych do żyjących jeszcze Powstańców. - Przed i po godzinie "W" będzie można wypisywać kartki do żyjących jeszcze Powstańców Warszawskich. Na miejscu będzie również stanowisko z kolorowankami dla dzieci. Najładniejsze prace także trafią do Powstańców - mówi Michał Zimny z Młodzieży Wszechpolskiej.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia - 1 sierpnia do Piły przyjadą goście z całego regionu, będą wśród nich również potomkowie Powstańców Warszawskich i weterani. Do Piły zaproszono także uczestnika Powstania Warszawskiego - weźmie udział w pilskim wydarzeniu, jeśli pozwoli mu na to zdrowie.

Ze względów organizacyjnych uczestnicy wydarzenia będą zbierać się pod muralem Żołnierzy Wyklętych już od godziny 16.00.

fot. Życie Piły (archiwum)

Żywa Kotwica na kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego komentarze opinie

 • Franciszek - niezalogowany 2018-07-26 00:33:30

  To żeby zostać patriotą należy zapisać się do organizacji "pilscy patrioci" ? . . . ciekawe. Tzw. pilskim patriotom proponuję z takim samym rozmachem uczcić powstańców Powstania Wielkopolskiego a było on skuteczne i nie okupione bezsensowną śmiercią 200 tys. cywilów. Dla Wielkopolanina powinno być bliższe sercu, no ale jak teraz jest moda na powstanie warszawskie . . . to należy być modnym.

 • WielkoPolanin - niezalogowany 2018-07-28 13:14:24

  jako sprzątający po psach, segregujący śmieci i nie wyrzucający gruzu,starych telewizorów , lodówek do lasu proponuję zamiast kotwicy zorganizowanie patriotycznej akcji sprzątania pilskich - Polskich lasów i okolic miejskich ogrodów działkowych - wide ul. /sic!/ Paderewskiego czy przy lotnisku!

 • dox - niezalogowany 2018-07-28 23:48:53

  Popieram wielkopolanina . . . tzw patrioci pilscy zamiast drzeć mordy na marszach i robić żenujące szopki, w zrywie patriotyzmu powinni pozbierać plastiki w lesie.

 • krzych - niezalogowany 2018-07-29 20:51:54

  Masz rację dox, problem jednak w tym, że jak "patrioci", skończą drzeć, ryje, wtedy mają nieodpartą potrzebę przepłukania gardeł. Gdy je przepłuczą, nie zadają sobie trudu ze zlokalizowaniem kosza na śmieci, a jedynie od nowa zaczynają swój recital, w darciu mordy dlatego nie wymagaj od nich tak heroicznych czynów, jak sprzątanie np. lasu.

 • gość 2018-07-31 12:05:09

  to jakaś parodia i drwina,że faszyści weszpolscy,pogrobowcy tych,przeciw którym ginęli powstańcy,teraz urządzają jakieś pseudo-patriotyczne happeningi na ich cześć,zmarli powstańcy,w grobach się pewno przewracają :(

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl